Zahrada

ÚDRŽBA ZAHRADY V 21. STOLETÍ

Mnoho technických vymožeností považujeme za naprostou samozřejmost. Je pravdou, že mnohé z nich jsou nám k dispozici velmi dlouhou dobu, některé však prodělaly velmi zásadní vývoj právě díky inovacím, které přineslo 21. Století. Tím velmi ovlivnily také náš komfort v péči o zahradu.

Těžko bychom dnes našli majitele zahrady, který nemá k dispozici travní sekačku, vyžínač nebo nůžky na živý plot, ať již s elektrickým, nebo benzínovým motorem. Který zdroj je výhodnější, o to se mezi zahrádkáři vedou dlouhé diskuze. Zastánci elektrických vyzdvihují tichý chod bez nutnosti doplňování paliva, zastánci benzínových strojů zase upozorňují na určité riziko a nepraktičnost přívodního kabelu.

VOLNOST BEZ ZÁBRAN

Další možností, přímo třetím rozměrem, je využití akumulátorových strojů. Stačí připojit, zacvaknout baterii a jít pracovat. Žádná napájecí šňůra se nezacuchá, nepřesekne, neporuší, nebudeme o ni zakopávat nebo ji náhodně vytrhávat ze zásuvky. Nový AKU program Honda je založen na moderní, robustní, výkonné konstrukci ve spojení s líbivým designem. Jedná se o řadu velmi výkonných akumulátorových strojů s dostatečným výkonem a dlouhou pracovní výdrží, kterou zajišťuje 56 V Li-ion baterie o kapacitě 2 nebo 4 Ah. Baterie je navržena tak, aby se dala použít v jakémkoli akumulátorovém stroji Honda. Rychlonabíječka nabije 2 Ah baterii již za 25 minut. Ergonomie, nízká hlučnost a vibrace, komfort při práci, to jsou hlavní přednosti akumulátorových strojů Honda. Namísto rozměrného spalovacího motoru, opatřeného navíc palivovou nádrží, je zde použit kompaktní a lehký akumulátor. Práce na zahradě je tak lehčí a mnohem příjemnější. I malý spalovací motor produkuje poměrně vysokou úroveň hluku. Stroje z  AKU programu přemění zahradu při práci v oázu klidu a pohody. Některé zahradní stroje vyžadují před použitím přípravu v podobě natažení napájecí šňůry, doplňování paliva, provozních náplní nebo zahřívání. U AKU programu stačí jen nasadit baterii, stlačit vypínač a jít pracovat nehledě na to, jestli je chladno nebo vlhko.

NŮŽKY NA ŽIVÝ PLOT

Pro kvalitní úpravu a precizní tvarování živých plotů a okrasných dřevin je důležitý čistý a přesný střih, kterým rostlinu nepoškodíme a nezraníme, a rostlina tak po zastřižení zůstává zdravá. AKU nůžky Honda na živý plot jsou vybaveny přesnou, vysoce kvalitní lištou, přesně broušenou pomocí laserového paprsku. Pro lehkou a přesnou práci a manipulaci je celý stroj dokonale ergonomicky vyvážen.

FOUKAč

 

Hezky upravený trávník na podzim většinou zakryje vrstva spadaného listí ze stromů. Tento bioodpad je potřeba efektivně a rychle odstranit. AKU foukač Honda díky výkonné turbíně s otáčkami převyšujícími 20 000 ot./min. vyfukuje vzduch rychlostí až téměř 150 km/h. To je dostatečný výkon pro odklizení spadaného listí nebo pro úklid chodníku od prachu a jiných nečistot.

AKU TRAVNÍ VYŽÍNAČ

Nylonová struna na cívce poloautomatické strunové hlavy se automaticky odmotá pouhým poklepem strunovou hlavou o zem. Ochrana před odlétávající trávou je zajištěna rozměrným a robustním bezpečnostním krytem. Jednoduše tak můžeme likvidovat travní porost kolem zídek, plotů, stromů, keřů a jiných překážek.

 

ROBOTICKÉ SEKAČKY VSTUPUJÍ NA NAŠE ZAHRADY

 

Robotická sekačka s nabíjecí stanicí

Udržet trávník v perfektním stavu znamená věnovat mu přiměřené množství času. Následně pak vyvstává otázka, kam s travní hmotou. Všechny tyto problémy za nás vyřeší robotická sekačka Honda Miimo.

  • Tento robot podle našeho časového rozvrhu samostatně udržuje trávník. Kromě ušetřeného času se zbavíme zdlouhavé práce s klasickou sekačkou a odpadá i problém, co s posečenou trávou.
  • V okamžiku, kdy dochází energie, se sekačka sama dobije v nabíjecí stanici.
  • Trávník je pravidelně zkracován a malé kousíčky odseknuté trávy jsou zapravovány do porostu, kde slouží jako organické hnojivo. Tím se trvale vylepšuje kondice našeho trávníku.
  • Miimo je tichá, efektivní, výkonná a dostatečně robustní sekačka, která pracuje za jakýchkoliv povětrnostních podmínek.
  • Samozřejmostí je vybavení bezpečnostními senzory v celém rozsahu 360°, tím je zajištěna bezpečnost všech přítomných v zahradě. Můžete se tak pohodlně usadit do zahradního křesla a s plnou důvěrou nechat Miimo pracovat.
  • Programování řídicí jednotky a instalaci na zahradě zajistí odborný autorizovaný servis přesně podle našich přání a požadavků.

Text: Jan Kopřiva :: Foto: autor, archiv firmy Honda :: Odpověd redaktorka: Monika Šestinová