Dílna a hobby Zahrada

Nový vysavač Fieldmann FZF 4030-E si díky ocelovému drtiči poradí i s tuhým listím ořešáku

Vysát spadané listy ořešáku s běžným zahradním vysavačem je takřka nemožné. Takovou zkušenost mají všichni, kdo zahradní vysavače vyzkoušeli. Nový výkonný zahradní vysavač a fukar Fieldmann FZF 4030-E si i s tuhým listím a stonky snadno poradí.

zahradní vysavač

Je totiž vybaven účinným ocelovým drtičem, který zároveň brání v ucpávání přístroje při nasání klacíků, mulčovací kůry nebo štěpky. Více na www.fieldmann.cz.

Elektrické vysavače a fukary zpříjemní a usnadní podzimní úklid spadaného listí – během chviličky jej odfouknou tam, kam je potřeba, nebo vysají. Uplatní se ale i při dalších činnostech: Třeba když chcete vysát z chodníku kolem domu zbytky trávy po sečení nebo když v zimě z téhož chodníku potřebujete odklidit čerstvě napadaný sníh.

Novinka značky Fieldmann, výkonný zahradní vysavač Fieldmann FZF 4030-E s elektromotorem o příkonu 3000 W, má 3 funkce: Kromě vysávání se sacím výkonem až 10,7 m3/min a foukání rychlostí vzduchu až 270 km/h navíc rozdrtí nasátý odpad. Ocelový drtič, kterým je model Fieldmann FZF 4030-E vybaven, výrazně zvyšuje efektivitu vysavače. I tužší odolné stonky listů, například z ořešáku, jsou ocelovým drtičem snadno zpracovány, vysavač se neucpává. Ocelovým drtičem jsou přitom běžně vybaveny až zahradní vysavače vyšších cenových kategorií.

zahradní vysavač

Díky drtiči se objem listí desetinásobně zmenší, takže trvá déle, než se zaplní 45l sběrný vak. Drť se navíc následně rychleji rozkládá v kompostéru. Účinný ocelový drtič kromě toho zabraňuje ucpání či poškození vysavače v případě nechtěného nasání nežádoucích předmětů jako jsou klacíky, štěpka nebo mulčovací kůra. Aby při nasání tvrdších předmětů nedocházelo k protržení sběrného vaku, je tkanina u tohoto modelu zesílena.

Fieldmann FZF 4030-E je vybaven i dalšími funkcemi, jako je „soft start“, neboli plynulý rozběh motoru, dále snadné přepínání mezi funkcí vysavače a fukaru jednou páčkou a možnost plynulé regulace výkonu. Zahradní vysavač Fieldmann FZF 4030-E váží jen 2,8 kg. Součástí balení je ramenní popruh pro pohodlnější ovládání, komfort zvyšuje i opěrné kolečko na hubici vysavače.  Doporučená akční maloobchodní cena je 999 Kč. Více na www.fieldmann.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti FAST ČR, značka Fieldmann