Zahrada

Jarní Flora se promění v narozeninový pugét – slaví 60 let

Novodobé pojetí expozice předvede jarní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2018. Ta se veřejnosti představí 26. – 29. dubna 2018. Hlavní expozice s názvem „Pugét pro Floru“ v pavilonu A se ponese v duchu oslav 60 let od první květinové výstavy. Další pavilony a venkovní prostory budou patřit veletrhu zahradní mechanizace Hortifarm či oblíbeným Jarním zahradnickým trhům.

flora olomouc

Jarní etapa květinové výstavy Flora Olomouc a její hlavní expozice „Pugét pro Floru“ je letos opředena tajemstvím díky netradiční umělecké instalaci. „Návštěvník expozice v pavilonu A může díky soudobému principu instalace zažít jedinečný kontakt s exponátem,“ nastínila pojetí výstavy autorka Lucie Radilová z Atelieru zahradní a krajinářské architektury Zdeňka Sendlera.

Interaktivní zóna v pavilonu A nabídne výstavu Kytice – od barokní kompozice po modernu ve spolupráci s Muzeem umění Olomouc. Návštěvníci se zde mohou dále těšit na floristickou show a květinový workshop, který doplní interaktivní stěna, do které může návštěvník vložit svůj květinový vzkaz Floře. Prostor pod jižní galerií bude patřit Academii Film Olomouc, která nabídne projekci filmů s ekologickou tematikou. „Návštěvníci si oblíbili večerní prohlídku pavilonu A, která bude letos doplněna i autorským komentářem. Naváže na ni retrovečer pořádaný k 60. výročí oslav květinových výstav. Návštěvníci se mohou těšit na talkshow se zajímavými hosty spojenými s olomouckým výstavištěm a recitál Nadi Urbánkové. To vše v pátek 27. dubna od 20 do 22 hodin,“ zve na večerní program ředitel olomouckého výstaviště Jiří Uhlíř.

Navštivte jarní zahradnické trhy s širokou nabídkou zahranického zboží.
Naďa Urbánková vystoupí s recitálem během páteční večerní prohlídky s Retrovečerem.

Přehlídku jarních květinových výpěstků nabídne v pavilonu C Český zahrádkářský svaz a na ukázky dřevěných prvků láká Pavilon E chystanou expozicí pod názvem Dřevo v zahradě. Vystavené exponáty bude možné zakoupit v online prodejní aukci a výtěžek bude použit na vytvoření bylinkové zahrádky v Botanické zahradě.

Palmový skleník ve Smetanových sadech nabízí návštěvníkům exotickou výstavu Tajemná Indonésie aneb Nová Guinea – Tamtamy času. Atraktivní fauna i flóra, tropický prales plný rituálních masek a totemů, to vše ve spolupráci s CK Livingstone Rudolfa Švaříčka bude v palmovém skleníku k vidění do 31. října 2018.

Unikátní výstava Tajemná Indonésie v Plamovém skleníku ve Smetanových sadech.
Objevte svět Nové Guinee i celé Indonésie. Svět, o kterém jste si mysleli, že neexistuje. Otevřeno do 31. října.

Návštěvníci mohou těšit na veletrh drobné zahradní mechanizace a zahradnických pomůcek Hortifarm a oblíbené Jarní zahradnické trhy s pestrou nabídkou květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin či školkařských výpěstků. To vše v pavilonu G a na venkovních plochách Smetanových sadů.

flora olomouc
Součástí květinové výstavy je také veletrh zahradní mechanizace Hortifarm

Jarní etapa zahradnické a květinové výstavy je tradiční přehlídkou květin ve Smetanových sadech. Ozdobou parků jsou nové expoziční záhony s 24 000 kusy cibulovin u pavilonů G a H pocházející z Atelieru zahradní a krajinářské architektury Zdeňka Sendlera. Smíšené trvalkové záhony v Rudolfově aleji představují moderní prvek soudobé zahradní tvorby a lávka ve Smetanových sadech láká na pohled do Holandské zahrady s 10 000 kusy tulipánů a narcisů.

flora olomouc
Objevte nové expoziční záhony ve Smetanových sadech

České dráhy nabízí návštěvníkům výstavy zvýhodněnou jízdenku VLAK+ Flora. Sleva činí 50 % na zpáteční jízdné z kteréhokoliv místa v ČR.

Výstaviště bude otevřeno 26. – 29. 4. 2018, od 9 do 18 hod. Vstupné: online 120 Kč, na místě 150 Kč, rodinné vstupné online 250 Kč, na místě 300 Kč, děti 6 – 15 let 30 Kč, studenti/důchodci 80 Kč, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P 60 Kč, školní výpravy vč. pedag. 20 Kč/os.

Zdroj: PR článek společnosti Výstaviště Flora Olomouc