Zahrada

I květináče pro Vaše rostliny mohou vyniknout originálním designem

V dřívější době bylo zvykem, že květináče měly klasickou cihlovou barvu, imitující vzhled původního materiálu, který se používal v zahradách a obydlích po celá desetiletí. S příchodem lehkých a snadno tvarovatelných plastů se ale situace změnila – designéři si se vzhledem nádob začali pohrávat.

Český výrobce PLASTIA z  Nového Veselí se nespokojil se stávajícím kulatým tvarem nádob pro pěstování rostlin v bytech a na zahradách. A tak se stále se vzrůstajícími požadavky na design začal měnit nejen tvar, ale i barevná schémata.  Díky tomu si uživatel vybere přesně podle svých požadavků – klasické kulaté květináčky zůstaly, k nim však postupem let přibývaly nádoby samozávlahové, které jsou ideálním prvkem obydlí pro velmi zaměstnaného majitele.

Květináč Calimero

Květináče Mareta

Samozávlaha je značnou výhodou
Samozavlažovací nádoby jsou zároveň neuvěřitelně praktické – nemusíte zalévat stále do substrátu, čímž bráníte tomu, aby slehával a byl po delší dobu zamokřený. Rostliny, zasazené v těchto nádobách, si tak přes kořeny berou jen tolik vláhy, kolik potřebují. Také nehrozí jev, častý především v horkých letních dnech, kdy se teplota zálivky zvýší tak, že kořenový systém je spálen a rostlina uhyne.

Květináč Doppio slonová kost/zelená

Design i účelnost
Výrobce Plastia nabízí v současnosti tři velmi zajímavé řady nádob. Mareta je řada, vhodná i pro venkovní pěstování, Calimera a dvoukvětináče Doppio pak osloví nejednoho pěstitele rostlin
v bytech, domech a kancelářích.