Zahrada

Co všechno umí křovinořez

Letošní léto by se dalo označit jako rozmarné. Pravda je, že pravidelné přeháňky přály trávě. Ta rostla celé léto jako o závod a často vytvářela na našich trávnících neuvěřitelně hustý porost. Tak sekačky nezahálely a neustále bojovaly s travním přívalem. Jenže ne všude se dá pracovat se sekačkou a tak přichází na řadu křovinořez.

Možná patříte mezi ty, kteří se pořízení křovinořezu zdráhají, neboť se vám zdá tento jednoúčelový stroj minimálně využitý. Křovinořez je ale v dnešní době zcela běžným doplňkem sekaček. Honda si dává záležet na tom, aby práce s křovinořezem byla co nejpohodlnější, nejpříjemnější, aby neobtěžovala své okolí hlukem a zápachem spalin a aby uživatel neměl po práci pocit únavy podobný tomu, jako když složí 20 metráků uhlí.

Hlavní přednosti křovinořezů Honda

Křovinořezy Honda jsou konstruovány pro toho, kdo upřednostňuje výhody 4-taktní technologie se stálým výkonem a kroutícím momentem, nutným pro práci i ve ztížených podmínkách. Povrch rukojeti je v místě úchopu potažen měkčenou gumou. Ovládací rukojeť snadno a pohodlně nastavíte do potřebné polohy bez použití nářadí.

Váhu stroje, byť minimální, rozhodně nebudete držet v rukách, stroj je zavěšený na dvouramenném zádovém postroji. Polstrování ramenních popruhů je příjemné pro každou postavu a rozloží hmotnost na bedra obsluhy a zároveň  pohltí velkou míru vibrací pracujícího stroje. Přenos síly od motoru na pracovní nástroj je prostřednictvím odstředivé spojky  složené ze dvou částí, kdy je mezi obě části vložena absorbční vložka, pohlcující vibrace. Díky spalování čistého automobilového benzínu bez příměsi oleje jsou kouřivost a emise až o 80% nižší než u srovnatelných dvoutaktních motorů v dané třídě. Samotný pokos zajišťuje poloautomatická strunová hlava. Pokud je struna zkrácena opotřebováním, stačí během rotace strunové hlavy klepnout o zem, dojde tak k mžikovému uvolnění zámku a odstředivou silou se struna automaticky prodlouží. Během práce musí samotná převodovka snášet ohromné nárazy a zatížení. Proto je blok úhlové převodovky u Hondy vyroben z pevnostního hliníku a opatřen symetrickými žebrovými výztuhami, které poskytují převodovce dostatečnou pevnost i do nejtěžších podmínek použití. Na tuto převodovku snadno namontujete jak sekací strunovou hlavu, tak i ocelový žací kotouč. Pro majitele zahrady s živým plotem, nebo vzrostlými stromy na standardní křovinořez můžete dokoupit nástavec s nůžkami na živý plot a nebo nástavec s malou řetězovou vyvětvovací pilkou.

 

Křovinořez jako víceúčelový stroj

Pokud stále ještě váháte pořídit si křovinořez z důvodu jeho jednostranného využití, pak je přímo pro vás určený křovinořez systému Versatool TM. Tento stroj je určený pro celoroční využití na zahradě. Tento systém umožňuje rozpojit celý křovinořez zhruba ve své polovině celé délky a jednoduše vyměňovat nejrůznější pracovní nástavce. Rozpojení a spojení hnací hřídele křovinořezu je pomocí spojovacího systému „Push & Click“. Ten funguje na principu zacvaknout pro zajištění a jít pracovat.

A jaké nástavce si můžete pořídit? Základem je žací nástavec strunové hlavy pro dosekávání a začisťování trávy a porostu v těžko dostupných místech a v blízkosti pevných překážek. Pro likvidaci náletových dřevin je možné stroj opatřit 3, popř. 4 zubým žacím kotoučem. Pro zarovnávání a zastřihávání živých plotů je k dispozici nástavec s nůžkami na živý plot ve dvou variantách. Prořezávací pila umožní prořezávku stromů ze země a foukač poskytne silný a přesně směrovaný tok vzduchu rovnoběžně se zemským povrchem tak, že nedochází k žádnému odklánění toku vzduchu nežádoucím směrem. Díky nasávacímu otvoru v horní části foukače nedochází k ucpávání a můžete tak nepřetržitě pracovat jak dlouho potřebujete. Elegantního začištění a zarovnání trávníku snadno docílíte při použití nástavce se zařezávačem trávníku a pokud jste vlastníky malých záhonků pro pěstování zeleniny či okrasných květin, oceníte kompaktnost a přesnost nástavce s minirotavátorem pro kypření půdy.

Typ:

 

Zádový křovinořez UMR435T LEET

Zádový křovinořez je konstruován s cílem uspokojit náročné požadavky komerčního prostředí, kde je vyžadována maximální manévrovatelnost a obratnost žacího nástroje. Hmotnost motoru je rovnoměrně rozložena na bedra a ramena uživatele a během několika minut práce oceníte komfort a pohodlí obsluhy. Přenos síly od motoru je zajištěn ohebnou hřídelí, takže je zcela umožněna práce v prudkém svahu, v sadech, vinicích, parcích a úzkých či nepřístupných prostorech v zahradách.

–     4- taktní motor 35 cm3 (1,0 kW při 7.000 ot./min)

–     Komfortní zádový postroj

–     Strunová hlava Tap & Go

–     Ochranný kryt typu 2 v 1

–     Ocelový zařezávací břit na strunu

–     Možnost použití ocelového kotouče

–     Antivibrační nosný rám – Kombinované pružinové tlumiče (s prodlouženou životností ve srovnání s gumovými silentbloky) byly navrženy s důrazem na dokonalé pohlcení veškerých vibrací, produkovaných chodem motoru.

ZDROJ: PR článek společnosti Hona Česká republika, spol. s r.o.