Zahrada

Česká krajina jako ústřední téma letní Flory Olomouc

Letošní ročník Flory Olomouc bude ve znamení oslav české krajiny a jejího bohatství.

návštěvníci Flory Olomouc před aranžmánem z květin

Letošní ročník Flory Olomouc bude ve znamení oslav české krajiny a jejího bohatství. Letní etapa se uskuteční od 15. do 18. srpna 2019 na Výstavišti Flora Olomouc. Návštěvníci při putování pavilonem budou moci obdivovat úrodná pole, sady, vinice, chmelnice, rybníky i skály a v celé své kráse se jim tak ukáže pestrost naší země.

Výstava se ponese v duchu stoletého výročí založení Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně a vzniku Svazu školkařů České republiky. Hlavní téma, prolínající se celou výstavou, je „Česká krajina“ Cílem je poukázat na rozmanitost a různorodost české přírody. Autorkou hlavní expozice je Pavlína Švecová. Projekt vznikl ve spolupráci se spolkem pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin PELERO CZ, z.s. Podtitulem letní Flory Olomouc je „Léčivá síla semen“. Dozvíte se, které rostliny se u nás pěstují pro plody a semena a jak se dále využívají a zpracovávají. Výstavu zažijete všemi smysly – prověříte svůj zrak a znalosti při poznávání semen, přičichnete k čerstvě vydestilovaným silicím z léčivých rostlin, ochutnáte vylisovaný olej z plodů a semen, hmat zapojíte při procházce bosou stezkou a váš sluch potěší poslech hudby v relaxační zóně.

Bohatý doprovodný program

Hlavní expozici doplní atraktivní doprovodný program. Na své si přijde každý návštěvník. Pavilon H bude i v letošním roce patřit vědě a výzkumu. Návštěvníci se zde mohou těšit na ukázky laboratorních technik, odborné přednášky, filmy o pozoruhodné říši rostlin a na výstavu fotografií s názvem Neviditelné houby od Hany Martínkové. Pavilon E bude patřit vínu a umění a Oranžerie ve Smetanových sadech zase okouzlí výstavou tradičních historických řemesel.

květinový aranžmán na Floře Olomouc

Zahrádkáři a kutilové jistě ocení doprovodný program na venkovním podiu Samba. Těšit se můžete na vaření s Martou Studenou, ovocné recepty nebo na zahradní poradnu Vlastimila Šindeláře. Dozvíte se praktické a cenné rady o zahradě, aktuálním suchu a rozmnožování trvalek. Programem na Sambě bude provázet moderátor Vladimír Vlach. Nebude chybět ani autogramiáda známého herce Oldřicha Navrátila. V sobotu oživí program kulturní a hudební vystoupení Stanislava Hložka.

Tradiční záležitostí budou Letní zahradnické trhy, které nabízí široký sortiment květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků, zahradnických pomůcek a potřeb.

FLORA OLOMOUC 2019 15. – 18. srpna 2019

 • výstava otevřena od 9 hodin do 18 hodin.
 • vstupenky lze koupit na místě i online zde
 • místo konání: Výstaviště Flora Olomouc, pavilony A, B, C, E, G, H, oranžerie a Smetanovy sady

místnost s květinovým aranžmánem na Floře Olomouc

Proč navštívit letní Floru Olomouc?

 • Hlavní expozice Česká krajina vzniká u příležitosti stého výročí založení Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně a Svazu školkařů ČR
 • Léčivá síla semen – téma expozice zaštiťované Spolkem pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin PELERO CZ
 • Medonosná loučka Českého svazu včelařů pohlédne na českou krajinu z včelí perspektivy
 • Víno a umění v pavilonu E nabídne kromě uměleckých děl i řízenou degustaci a odborné přednášky
 • Rozkvetlá řemesla zasvětí do tajů tradičních uměleckých řemesel expozicí v Oranžerii
 • Výzkumná laboratoř rostlin v pavilonu H nadchne výzkumy a inovacemi ze světa rostlinné říše
 • Pódium Samba – program pro všechny zahrádkáře a pěstitele
 • Široký sortiment rostlin i zahradního vybavení nabídnou Letní zahradnické trhy

Podrobné informace a doprovodný program najdete na webu

ZDROJ: PR článek společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s.