Zahrada

Betonová dlažba dodá zahradě i okolí domu ten pravý šmrnc

Na zahradě a na chalupách trávíme poslední rok mnohem více času než v minulých letech. Tak proč se nepustit do jejich oživení?

betonova zatravňovací dlažba Andezit

Probouzející se jaro k tomu přímo vybízí. Beton je ideální materiál pro exteriérové použití, který ladí oku a je šetrný k přírodě. Výrobky z něj jsou nejen praktické a funkční, ale také splňují estetické požadavky i těch nejnáročnějších. Odolávají rozmarům počasí, oděrům i UV záření, takže se nemusíte bát, že by po letech ztratily svou barvu. Vyžadují minimální údržbu.

Betonová dlažba není jenom šedá zámková

Přední příčky oblíbenosti si stále drží tradiční šedé zámkové „íčko“ RYOLIT. PREFA BRNO se zaměřuje na výrobu i mnoha dalších a stále žádanějších tvarů a barevných odstínů. Je to právě dlažba, která vytváří celkový dojem ze zahrady a venkovního prostoru. Nemusíte se tak omezovat ve svých představách a plánech. Díky opravdu široké nabídce tvarů a barev dlažby můžete dát své zahradě nebo terase zcela novou tvář. Vybírat můžete z barevných variant, melírů a vymývaného nebo reliéfního povrchu. Líbí se vám červená, bílá, černá, písková, oranžová nebo karamelová? Stačí si vybrat. „V posledních letech jsou velmi oblíbené melíry, což je směs několika barev, která nabízí zajímavé možnosti využití a kombinace,“ říká produktový manažer Petr Šandera. Barevnou škálu rozšiřují ještě povrchové úpravy.

Karneol barva melír Canaria  | Zdroj: Prefa

Praktická, funkční a s přirozeným vzhledem

U venkovních teras, které mají celoroční využití, oceníte betonovou dlažbu ARAGONIT a KARNEOL. Jejich reliéfní povrch nejen podtrhne vzhled větší plochy, ale zároveň funguje jako protiskluzový prvek. Své využití nachází i u zahradních bazénů, kde je zapotřebí mít zpevněný a bezpečný povrch.

Doslova hitem je zatravňovací dlažba LORA a novinka DRENA. Dlažby mají zvětšené distančníky, tím je vytvořena mezera mezi dlaždicemi, kudy voda vsakuje do půdy a zároveň umožňuje růst trávě. Je volbou číslo jedna u ploch, které musejí odvádět dešťovou vodu vsakem. U mírných svahů pomáhá ke zpevnění půdy zatravňovací dlažba ANDEZIT. Tyto typy dlažby velmi dobře fungují jako propojení zahrady s příjezdovou komunikací. Přírodní vzhled zpevněné a zatravněné plochy nenaruší koncepci zahrady a o okolí domů, kde si zakládáte na stromové výsadbě a zeleném charakteru místa. Je odolná klimatickým změnám a její pokládka je jednoduchá.

www.betoneshop.cz

ZDROJ: článek společnosti Prefa

Nepřehlédněte