Interiér

Zlodějům vstup zakázán: 5 tipů, jak ochránit svůj dům

Pěkné rodinné domky jsou pro zloděje jako magnet, což potvrzují i statistiky vydané policií České republiky. Jen za letošní rok hlásí přes 7 tisíc krádeží následkem vloupání do domu.

zloději

V dnešní době zloděje mnohdy nezastaví ani bezpečnostní zámek, proto se vyplatí podniknout alespoň následující opatření a svůj dům maximálně ochránit.

1. Bytelné dveře jsou základem

Věděli jste, že až 70 % zlodějů shledává vchodové dveře jednoduchou překážkou? Dejte jim proto bytelnými bezpečnostními dveřmi najevo, že s vaším domem není radno si zahrávat. Místo dřeva upřednostněte raději kovové dveře s ocelovým jádrem a bezpečnostní třídou alespoň 3 nebo 4. Šestý stupeň zabezpečení je nejvyšší, ten se ovšem vztahuje hlavně na trezory.

2. Chytrý alarm a bezpečnostní prvky

Technologie inteligentních domů se promítá i v alarmech a dalších bezpečnostních prvcích. Propojením chytrých alarmů se svým mobilním telefonem máte svůj dům neustále pod kontrolou. Informují vás o nevítané návštěvě, a kromě toho nečekaný zvuk lupiče mnohdy překvapí a odláká.

3. Inteligentní osvětlení

Zvýšit úroveň zabezpečení svého domu však můžete i zvenčí, a to například venkovním svítidlem opatřeným čidlem. To se rozsvítí, jakmile zaznamená v době vaší nepřítomnosti nežádoucí pohyb. Pokud se navíc jedná o chytrou žárovku propojenou s telefonem, o vloupání se dozvíte zavčasu a můžete tak okamžitě informovat policii.

Další možností je inteligentní osvětlení s časovačem, které se v pravidelně nastavených intervalech samo rozsvítí, ačkoliv váš dům bude prázdný. Na první pohled možná detail, který však zloděje může na poslední chvíli od vloupání odradit.

4. Dávejte si pozor, co a kde sdílíte

Ano, leckdo se na Facebooku nebo Instagramu rád pochlubí tím, že zítra odlétá na dovolenou. Než však příště tuto záviděníhodnou zprávu vypustíte do světa, myslete na to, že se nemusí dostat jen k vašim přátelům, ale i ke zlodějům. Nechtěným upozorněním na prázdný dům jim nahrajete do karet a dáte jim jasně najevo, že vzduch bude čistý.

5. Pojištění domácnosti se vyplatí

Výše zmíněné kroky sice slouží jako velmi účinná prevence proti lupičům, nicméně váš dům neudělají 100 % nedobytný. Pokud váš dům zůstane následkem vloupání kompletně „vybílený“, finanční ztráty vám pokryje pouze kvalitní pojištění domácnosti. Využijte kalkulačku na portálu ePojisteni.cz nebo Srovnejto.cz a spočítejte si, na kolik vás pojištění domácnosti vyjde.

Foto: Pexels