Interiér

Víte, jak položit vinylovou podlahu na stěnu? Poradíme vám

O tom, že jsou vinylové podlahy opravdu multifunkční, vás přesvědčí skutečnost, že je můžete použít nejen na podlahu, ale také na stěnu nebo na schody. Celá řada dekorů vinylových podlah, které dokonale imitují dřevo, kámen a dokonce také vzor koberce, se stane zárukou, že se váš interiér promění k nepoznání.

podlahy

Ideální volba? Thermofix

Přemýšlíte nad tím, jakou vinylovou krytinu na stěny zvolit? Svým množstvím dekorů i svými vlastnostmi vás nadchne podlahovina Thermofix české značky Fatra. Tato krytina je dodávaná v dílcích o rozměrech 900 x 150 mm, 900 x 300 mm a 450 x 450 mm, které se jednoduše nalepí těsně vedle sebe. V domácnosti jistě oceníte, že je vinylová podlaha Thermofix snadno omyvatelná vodou a vyžaduje pouze minimální údržbu.

vinylová podlaha

Jaký dekor zvolit?

Velmi působivého efektu dosáhnete ve chvíli, kdy zvolíte stejný dekor podlahy i stěny. Celý interiér se dokonale sjednotí. Dramatičtější dojem naopak vytváří kontrastní spojení tmavé podlahy a světlého obkladu stěn nebo naopak.

vinylová podlaha

Správné nachystání stěny na lepení je zásadní

I u stěn, stejně jako u podlah, platí, že je nutné je před pokládkou na lepení obkladu připravit. Pokud chcete dosáhnout dokonalého výsledku bez nerovností, podklad musí být suchý, rovný a bez prachu.

Penetrace

Následně je vhodné celou stěnu napenetrovat naředěnou penetrací a nechat ji dostatečně vyschnout. Nyní byste měli mít stěnu připravenou k nanesení lepidla.

vinylová podlaha

Nanesení lepidla na zeď

Jaké lepidlo zvolit? Sáhněte například po lepidlech Mapei Ultrabond Eco MS 4 LVT/Wall či UZIN KE 2000S, nebo se na doporučení správného lepidla zeptejte přímo prodejce vinylových podlah. Lepidlo následně rozetřete rovnoměrně po zdi. Jak dosáhnout ideálního rozetření? Nejdříve naneste lepidlo na zeď štětcem a poté použijte zubovou stěrku A1. Dílce nalepte těsně vedle sebe a je hotovo.

vinylová podlaha

Zdobí stěny vašeho interiéru vinylové podlahy? Pošlete nám fotografii a inspirujte ostatní.

ZDROJ: PR článek společnosti FATRA