Interiér

Už žádná vytékající voda! Jak vyčistit filtr pračky pomocí plastové láhve

Čištění filtru pračky se často neobejde bez menší potopy na podlaze. Proto není divu, že nepatří mezi naše oblíbené „údržbářské“ činnosti. Naštěstí existuje skvělý trik, jak si celý proces usnadnit.

čištění filtru pračky
Zdroj: Shutterstock

Proč filtr čistit a jak často

Aby pračka správně fungovala, musíme jednou za čas vyčistit i filtr. Ten je přístupný zepředu, ve spodní části spotřebiče. Filtr zachycuje mnoho nečistot, není-li tedy v dobrém stavu, může to ovlivnit kvalitu praní a nakonec i životnost pračky.

Například usazeniny v zaneseném filtru se mohou uvolňovat do vody a znečišťovat oblečení. Nemluvě o nepříjemném zápachu, který můžete cítit během praní i na samotném prádle po vytažení z pračky. Znečištěný filtr může bránit odtoku vody z pračky, což může vést k jejímu přetečení. Nebo namáhá čerpadlo spotřebiče, což povede k jeho poškození a zkrácení životnosti pračky.

Filtr se doporučuje čistit přibližně jednou za 3 měsíce. Avšak ideální je řídit se pokyny výrobce vaší pračky.

Jak tedy vyčistit filtr rychle a bez zbytečné vody na podlaze? Inspirujte se ve videu!

@loscelgoperte Come pulire il filtro della lavatrice senza bagnare il pavimento 💪💦 #perte #loscelgoperte #casa #lavare #pulizie #pulizia #pulire #pulizafacile #foryou #bucato ♬ suono originale – Lo scelgo per te

Před čištěním nezapomeňte pračku odpojit z elektřiny a vypnout přívod vody.

Text: Juraj Koreň (autorský článek)
Foto: isifa/Shutterstock
Video: tiktok.com/@loscelgoperte