Interiér

Tipy redakce: pomocníci pro zpracování ovoce

Jaké by bylo léto bez šťavnatého ovoce? Nejoblíbenější období v roce se může pochlubit bohatou nadílkou ovoce všeho druhu. Můžeme si dopřát sladké jahody, maliny, rybíz, anebo se potěšit třešněmi, višněmi či meruňkami. Za horkých letních dní není nic lepšího než osvěžující čerstvě vymačkaná ovocná šťáva, s kterou vám hravě pomůžou odšťavňovače.

Pokud si chcete ovoce, které léto nabízí, zachovat i do chladnějších méně úrodných období, oceníte speciální hrnce na zavařování anebo sušičky ovoce.

Odšťavňovač Hyundai JE 615

Využijte letní sezónu a vychutnejte si lahodné osvěžující fresh nápoje, které zachutnají dospělým i dětem. S nerezovým odšťavňovačem Hyundai JE 615 připravíte čerstvé ovocné či zeleninové šťávy jednoduše, rychle a bez ztráty cenných vitamínů. Vysoký příkon odšťavňovače – 800 W a plynulá regulace otáček se zpětnou vazbou vám umožní bezproblémové odšťavnění i tvrdých plodů. Díky velkému plnícímu otvoru o velikosti 75 x 280 mm pohodlně připravíte například i šťávu z celých nenakrájených jablek. Všechna šťáva se potom shromáždí ve velké 1,5litrové nádobě s oddělovačem pěny. Nechybí ani dóza na odpad s objemem 2,3 l, bezpečnostní uzavírací systém a pojistka proti přetížení. Odšťavňovač Hyundai JE 615 navíc disponuje i přilnavými nožičkami, které zabezpečují vysokou stabilitu.

Cena: od 1 499 Kč

Sušička ovoce Gallet DES 117

Pokud si chcete ovocné radosti léta uchovat i do chladnějších období, bude se vám hodit sušička ovoce Gallet DES 117. Kromě ovocných plodů v ní můžete usušit i houby, bylinky či maso. Proces sušení je totiž považovaný za nejzdravější způsob konzervování potravin. Sušička ovoce Gallet DES 117 s příkonem 500 W disponuje pěti variabilními pláty s průměrem 33 cm, do kterých můžete všechny suroviny vedle sebe pěkně nakládat. Sušení je možné rozšířit celkem až na deset plátů. Výšku a odstup jednotlivých plátů můžete libovolně přizpůsobit v závislosti na množství surovin. Velkou výhodou je, že víko sušičky, podobně jako pláty, je vyrobené z průhledného plastu, takže můžete nepřetržitě sledovat průběh sušení. Sušička umožňuje dvě teploty a dobu sušení. Ventilátor vzduchu zabezpečuje rovnoměrné výsledky. Oceníte i odnímatelný filtr. Nechybí ani ochrana proti přehřátí.

Cena: od 999 Kč

Elektrický zavařovací hrnec Hyundai PC 200 SS

Také si rádi dopřáváte kyselé okurky nebo sladký kompot? Pokud si je chcete připravovat i sami doma, pomůže vám zavařovací hrnec Hyundai PC 200 SS v nerezovém provedení, který je jako stvořený na zavařování a sterilizaci ovoce a zeleniny. Díky objemu 27 l a roštu s průměrem 32,5 cm v něm můžete pohodlně zavařovat až 14 sklenic s objemem 1 l. Vysoký příkon 2 000 W zabezpečí rychlý nástup požadované teploty, kterou lehce dosáhnete pomocí plynulého termostatu v rozsahu 50 – 100 °C. Časový spínač můžete nastavit v intervalu 20 – 120 minut, anebo si navolit nepřetržitý chod. Hrnci nechybí ani zvuková signalizace dosažení teploty. Nerezová nádoba zabezpečuje dlouhou životnost, rukojeti hrnce jsou tepelně izolované. Vodu z něho jednoduše vypustíte pomocí výstupního kohoutku. Elektrický zavařovací hrnec Hyundai PC 200 SS najde svoje uplatnění i na rodinných večírcích. Posloužit může například jako velký hrnec pro vaření guláše či polévek nebo jako termoska, v které lze uchovat horké nápoje (čaj, svařené víno…).

Cena: od 2 299 Kč

Nepřehlédněte