Interiér

Prodáváte, balíte a zasíláte? Potřebujete správný obalový materiál

Zefektivnit prodej a zásilkový obchod znamená efektivněji balit. Správně zvolené materiály šetří čas při balení, ale rovněž finance za zaslání zásilky. Vám i zákazníkovi. Správně zabalená zásilka je obvykle menší a lehčí.

Kartonová krabice musí zásilce „sednout jako vyšitá“

Kartonové krabice jsou pořád nejdůležitějším materiálem pro zasílání zboží. Často je dnes nahrazují kartonové obálky nebo obálky z plastu, pro mnohé zboží je ale kartonová krabice naprosto nepostradatelná. Rozhodně není dobré zasílat všechno zboží v univerzální velikosti krabice. Každá zásilka je co do velikosti specifická a třeba jí proto velikostně přizpůsobit i samotnou krabici.

Běžné krabice pro zasílání lehčího zboží se vyrábí z třívrstvé lepenky. Kartonové krabice z pětivrstvé lepenky jsou určeny pro přepravu a zasílání těžšího zboží a současně poskytují větší ochranu přepravovaných věcí před jejich poškozením. Mají však o něco větší hmotnost, čímž se pak zvyšuje i cena zaslání přepravní společností – zejména poštou.

Výplňový materiál zajistí ochranu zasílaného zboží před poškozením

Pokud posíláte křehké zboží, důležité je zafixovat jej rovněž různými měkkými výplněmi, které ochrání zásilku. Používají se zejména výplňové vzduchové polštářky a polystyrenová fixační tělíska známá pod názvem FLO-PAK GREEN. Víte, že jsou biologicky rozložitelná, a tak nepoškozují životní prostředí? Oproti dříve používané dřevěné vatě jsou rovněž bezprašná a nabízí lepší ochranu proti nárazu.

Lepicí páska dokáže nabídnou hned dvě funkce

Každá zásilka v kartonové krabici by měla být kvalitně přelepena lepicí páskou. Pásky je optimální využít i k různým sdělením. Jednat se může o pouhé upozornění, například že jde o křehkou zásilku. Páska však dokáže být i reklamním sdělením. V nejjednodušším případě se na ní umístí vaše logo, název firmy nebo webová adresa e-shopu. Poslouží i jako komunikační médium pro sdělení sofistikovanější a konkrétnější informace: např. umí informovat o slevové akci s omezenou platností, či o možnosti nakupovat i na vašem druhém e-shopu. Potištěné lepicí pásky slouží jako skvělý nosič reklamy a marketingových sdělení, který je škoda nevyužít.

Hledáte kvalitní kartonové krabice a kompletní sortiment obalového materiálu?

Kvalitní obalový materiál nabízí společnost Komplexmat. V jejím e-shopu pořídíte různé typy kartonových krabic vhodných pro zasílání, archivaci i stěhování. Nechybí další kartonový sortiment, kartonové obálky, balící papíry, fólie, pytle a pytlíky, vázací sortiment, igelitové tašky, výplňový materiál a ostatní obalový materiál. Firma zajišťuje rovněž potisk lepicích pásek.

ZDROJ: PR článek společnosti Komplexmat s.r.o.

Komentovat

Nepřehlédněte