Interiér

Pojďme se podívat na chloupek koberce

Jedna věc je mít doma koberec, druhá pak, kdo a jak se bude o něj starat. Koberce BRENO, váš partner při nákupu, nejenom koberců, ale i podlahových krytin, našel odpověď. Díky novým materiálům umí koberec udržovat kdokoliv. Polypropylenový, polyesterový nebo vlněný, žádného z těchto materiálů se nemusí majitel nebo majitelka obávat.

koberce Breno

Prevence a pravidelné vysávání

První a zásadní krok, je mít svůj koberec rád a postarat se o jeho pravidelné vysávání, nejlépe 2 – 3x týdně. Jeho čistotu navíc podpoříte tím, že zabráníte tomu, aby se na něj dostaly nečistoty z prostor, které slouží jako hlavní vchod do vašeho soukromí. Správné umístění rohožek vám zajistí první odstranění špíny a vlhkosti z obuvi, ve které jste předtím byli venku.

koberce Breno

Neničte si koberce nevhodným přístupem

  • Koberce vždy pokládejte na rovnou, suchou a hladkou plochu, pokud klouže, využijte protiskluznou podložku.
  • Koberce při čištění nepromáčejte, porušíte si tím spodní apreturu vláken a nenávratně poškodíte.
  • Koberce s jemnými vrchními vlákny vysávejte na nižší stupeň výkonu, díky vyššímu výkonu uvolňujete a vytrháváte vlákna.
  • Neodstraňujte skvrny na vašem koberci přípravky s obsahem chloru, hrozí, že si ho nevratně znehodnotíte.
  • Robotický vysavač je skvělý pomocník, ale téměř výhradně na hladké typy podlah (dřevo, z PVC, vinyl, laminát, linoleum, dlažba, korek, či marmoleum). Na koberce s krátkým vlasem, využívejte pouze výkonné robotické vysavače. U koberců kusových nebo s vyšším vlasem nenechávejte nikdy robotický vysavač bez dozoru, mohlo by dojít k poškození koberce i samotného vysavače.

Jak na skvrny

Než se dostaneme k pravidelnému hloubkovému čištění, nesmíme zapomenout na náhlou nutnost vyčištění skvrny, se kterou, tak trochu, nepočítáme. Co materiál, to jiný přístup. Co je však u všech materiálů stejné, je zásada, že skvrnu musíme čistit co nejdříve po jejím vzniku. Skvrny čistěte prostředkem doporučovaným od výrobce. Co je vhodné na vlnu, není vhodné na syntetický materiál. Skvrny čistěte vždy od okraje ke středu a nikdy při čištění nepoužívejte sílu. Vždy se při čištění koberce řiďte postupem, který je součástí vámi pořízeného čisticího prostředku.

A nakonec hloubkové čištění

Čištění suchou cestou využívá prášku s absorpčními vlastnostmi. K čištění mokrou cestou se zase využívají speciální prostředky, zapomeňte na běžné saponáty a šampony, které používáte v domácnosti. Tak jako vaše vlasy potřebují speciální šampon, tak i váš koberec potřebuje speciální prostředek. Pro silně znečištěné koberce můžete navíc využít specializovanou firmu, která poskytuje strojové čištění za použití přípravku vhodného přímo pro váš koberec.

Nejlépe se udržují koberce z kvalitních materiálů

Abyste měli co udržovat, a hlavně, aby se vám to dobře udržovalo, musíte nejdříve udělat správné rozhodnutí. Musíte si pořídit vhodný koberec nebo podlahovou krytinu do vašeho bytu nebo domu. A když vhodný, tak nejenom designem, který je nabízený v neskutečném rozsahu, ať už barev nebo vzorů, ale především kvalitní, co se materiálu týká.

Poslední výzkumy německého zkušebního ústavu navíc vyvrátily mýtus, že jsou koberce líhní roztočů a zdrojem alergenů. Koberce naopak zabraňují víření prachu ve vzduchu. Specialisté společnosti Koberce BRENO výsledek tohoto výzkumu potvrdili a přidali vysvětlení: „Koberec tvoří svými vlákny trojrozměrnou síť, do které se jednotlivé prachové částice zachycují. Díky tomu se částice nedostávají do okolí prouděním vzduchu v místnosti.“ Není tedy proč se koberce bát. A tímto se dostáváme zase na začátek. Bude-li koberec pravidelně vysáván, nemůžete si lepší povrch např. v dětském pokoji, přát.

Specialisté z Koberce BRENO ví, po čem se v dnešní době chodí a po čem se chodit bude. Z toho důvodu se věnuje stávajícím a i budoucím požadavkům klientů, a to nejenom s ohledem na zmíněný design, ale i na provedení konečného produktu. Tzn. podle toho, k čemu bude krytina sloužit, podle toho se zvolí ten nejvhodnější materiál, který odpovídá místu, zátěži, době i očekávání.

Nové materiály od společnosti Koberce BRENO splňují to, co od svého koberce nebo jiné podlahové krytiny očekáváte i vy.

koberce Breno

ZDROJ: PR článek společnosti Koberce BRENO