Interiér

Obrazy na stěnu dodají kouzlo vašemu domovu

V tomto článku se dozvíte, zda si pořídit černobílé nebo barevné obrazy a jaké množství je správné. Prozradíme vám, jak kombinovat jednotlivé obrazy, aby byl efekt moderního domova co nejlepší.

abstraktní obraz s geometrickým pozadím

Proč je tak důležité mít ve svém domově obrazy? Nejen, že dokáží vytvořit příjemnou rodinnou atmosféru, obrazy mohou ovlivnit vaši momentální náladu, a také dávají ostatním vědět, jaký člověk uvnitř jste. Obrazy jsou vhodné na pověšení do všech místností.

Útulný domov nemusí být jako z katalogu

V první řadě vám chceme říci, že množství a velikost obrazů záleží zcela na vás. Někdo dává přednost více obrazům, někomu se líbí jeden dominantní. Je to naprosto v pořádku. Chcete ovšem zkusit něco nového? Vyzkoušejte kontrastní barevné provedení. Jestliže máte světlý nábytek, tmavší obrazy budou dokonalé. A samozřejmě naopak. Vyzkoušejte také několik černobílých a jeden barevný obraz pověsit na jednu stěnu. Obrazy můžete pověsit na jakoukoliv stěnu ve vašem domově. Vhodné jsou velké obrazy do předsíně, abstraktní obrazy do koupelny a krajiny do ložnice.

Kontrastní vícedílný obraz lesní mlhy
Kontrastní vícedílný obraz lesní mlhy

Internetové obchody a jejich nabídky obrazů

Na internetových stránkách můžete najít opravdu nádherné kousky. Díky široké nabídce nebudete vědět, který obraz dříve. Jednoduché členění je klíčové. Proto vám webové stránky nabízí členění dle kategorií, velikosti, ceny, ale také dle toho kam si chcete obraz pověsit nebo jaká barva by měla převládat. Mezi nejoblíbenější obrazy patří krajiny, příroda, zvířata, scenérie velkých měst a také abstraktní obrazy, které vás budou nutit zamyslet se.

Oblíbený obraz Mandaly harmonie na hnědém pozadí
Oblíbený obraz Mandaly harmonie na hnědém pozadí

Kombinace několika obrazů a fotografií je sázkou na jistotu

Mezi nejlepší řešení, jak docílit krásné stěny, je kombinace obrazů a fotografií. Máte několik možností, jak tento velmi moderní styl nakombinovat. Jestliže máte mnoho fotografií z dovolené, můžete je pověsit okolo dominantního obrazu, který bude vyobrazovat buď konkrétní místo a nebo přírodu, která se bude hodit do konceptu vaší dovolené.

Máte velkou rodinnou fotografii v přírodě? Vhodné budou malé obrazy s krajinou nebo zvířaty kolem. Velmi dobře bude také vypadat kombinace několika malých obrazů a vašich fotografií. Stěna v obývacím pokoji nebo v předsíni je na toto ideální.

Velmi elegantně budou vypadat také černobílé obrazy. Ty jsou vhodné do všech místností a v kombinaci s vašimi rodinnými fotografiemi budou exkluzivní. Černobílé obrazy mají v sobě neskutečné kouzlo, které přitahuje každého kdo kolem obrazu projde. Je jedno co je na nich vyobrazeno, budou vás nutit přemýšlet.

Černobílí obraz slavné kanály v Benátkách
Černobílí obraz slavné kanály v Benátkách

Technika a styl malování – je to vůbec důležité?

Technik malování obrazů je hned několik. Záleží na tom, zda chcete, aby vám obraz dlouho vydržel, kvalitně vypadal nebo splňoval ty nejnáročnější požadavky. Obrazy mohou být malovány klasicky na plátno a zarámovány nebo mohou být tištěné na plátno nebo fotopapír. Díky technologii moderního tisku, se obraz stane velmi odolným a jeho barevnost bude desítky let beze změny. Co se týče rámu, je vždy důležité dívat se, z jakého dřeva je rám udělán. Do kuchyně a koupelen vám doporučujeme pořídit si obraz, který je voděodolný a omyvatelný. Navíc existují i obrazy, které jsou zarámovány ve skle. Tento způsob je nejlepší právě pro místnosti, kde mohou být velké výkyvy teplot.

V první řadě si ovšem musíte uvědomit, že obrazy na zeď jsou jen vaší volbou. V tomto článku jste se dozvěděli jednoduché tipy, kam a kolik obrazů pověsit, ovšem poslední slovo máte vždy jen vy. Díky internetovému prodeji budete mít na výběr tisíce obrazů. Vybírejte pečlivě, obraz vás bude provázet a může vás strhnout svou energií.

Zdroj:PR článek společnosti Dovido s.r.o.