Interiér

Hvězdičková dekorace

Jednoduchou vánoční dekoraci si vytvoříme z kovového drátku s pomocí drátového navíjecího systému. Ozdobit s ní můžeme vše od dárků až po stromeček. Práce je to velice snadná a apojit se tedy mohou i děti.

Připravila: Alena Isabella Grimmichová

Co budeme potřebovat

měkký kovový drátek

drátový navíjecí systém (obsahuje základní desku, vzorové předlohy, kolíkovou šablonu, fólii z umělé hmoty a vzorový drátek; vše lze koupit na internetu a v papírnictvích)

Jak postupujeme

Vybereme si jednu vzorovou předlohu, položíme ji na drátový navíjecí systém, přikryjeme kolíkovou šablonou a děrovanou fólií z umělé hmoty. Drátek namotáváme dle vyznačené předlohy a konce drátku smotáme k sobě. Fólii z umělé hmoty uchopíme jednou rukou a opatrně ji zvedneme z šablony, čímž vzor uvolníme. Vybereme si další vzor ve tvaru hvězdy. Pracujeme stále se stejným drátkem, mezi jednotlivými vzory necháme asi 4 cm volného prostoru. Postupujeme stejně jako u první ozdoby. Tímto způsobem pracujeme tak dlouho, až vytvoříme ozdobu potřebné velikosti a počtu hvězd, jaký chceme mít. (Čím větší dekoraci vyrábíme, tím tvrdší drátek potřebujeme.) Je snazší vytvářet menší dekorace z měkkého drátu, a ty pak spojovat, než vytvářet metrové řetězy. Drátek s hvězdičkami smotáme do „věnce“ a vytvoříme na něm očko na zavěšení. Dekoraci použijeme třeba na ozdobení vánočního stromečku, okna nebo svátečního stolu. Velmi pěkně vypadá hvězdičková dekorace na adventním věnci.