Interiér

Dopřejte si luxusní italskou kuchyň i vy!

Není kuchyň jako kuchyň. Pokud je správně navržená, dokáže každému kuchaři nebo kuchařce usnadnit práci. Italská značka Ernestomeda je ikonickou záležitostí a symbolem kvality. Název značky vznikl spojením slov „Ernesto“ (zástupce starých tradic) a „meda“ (něco nového). A naprosto vystihuje filozofii značky. Její hlavní myšlenkou je spojení staré (tradiční) kuchyně s novým designem.

Aktuální novinkou je model ONE 80, který navazuje na předchozí modely ONE a ONE + . Působí velmi čistým dojmem, vhodně a citlivě zvolenými proporcemi. Nízký sokl a puristické ztvárnění dává kuchyňské sestavě eleganci a praktický vzhled. Sestava ONE 80 může obsahovat skříň skrývající v útrobách spotřebiče, či další pracovní prostor. Kuchyně ONE (provedení bez úchytů) – a ONE + (obsahuje úchytky na spodních skříňkách a na vysokých skříních) patří mezi cenově dostupnější kuchyně Ernestomeda, přičemž ceny se vždy odvíjí od velikosti kuchyně, použitých materiálů či vnitřní výbavy. Cena začíná na 190 000 Kč.

Všechny kuchyně jsou modulární, dle daných dispozic se klientovi na míru upravují jednotlivé díly, které si může vybrat v katalogu nebo v pražském showroomu. Kombinovat lze různé pracovní desky, materiály, úchyty, držáky na vína, jídelní stoly, barové pulty a další.

V současné době je nejoblíbenějším a nejprogresivnějším modelem kuchyň, která nese jméno ICON. Kuchyň, která je jako stvořená pro opravdové fajnšmekry a nadšence, kteří ocení každý inovativní detail. Pracovní desky ICON se snadno udržují a dvířka mají patentovaný systém odvětrávání, což zajišťuje optimální ochranu vnitřního prostoru skříněk. Rychle si oblíbíte i další prvky kuchyní, jako jsou například úložné výklopné prostory za pracovní deskou, výsuvný jídelní stůl, nebo speciální výsuvné kování horních skříněk s náklopným systémem.

Samozřejmostí je osvětlení pracovní desky či vnitřního prostoru skříněk systémem LED s množstvím čipů, které zajistí souvislý světelný pás. Na přání lze umístit do skříní skrývající vestavné spotřebiče čidlo, které pozná, že jste uzavřeli právě pečící troubu za dveře a akusticky vás na toto upozorní. Pokud nebudete schopni reagovat na akustický signál, přístroje budou odpojeny od přívodu energie. Moduly modelu ICON lze vybavit i obývací pokoj navazující na kuchyňský prostor. Není divu, že za řadu ICON získala značka Ernestomeda ocenění Red Dot Design Award v kategorii funkčního designu. Design kuchyně pochází z dílny designera Giuseppe Bavusa, který se etabloval v prostředí leadrů v oblasti designových nábytků. Cena těchto kuchyní je od 650 000 Kč.

S kuchyněmi ICON a ONE se můžete nyní podrobně seznámit v showroomu Concept Store v Karlíně. Portfolio značky Ernestomeda je ovšem mnohem rozsáhlejší. Pokud hledáte nadčasový design a originální řešení, určitě vás zaujme kuchyně Elektra oblečená celá do nerezu. Ta je velice minimalistická. Pokud jste oblíbenci klasičtějšího stylu, osloví vás například Barrique, nebo  Supreme.

Více informací a další luxusní nábytek, osvětlení a doplňky najdete zde.