Dům a stavba

Tepelné čerpadlo pro ohřev vody – nejúspornější řešení

Tepelné čerpadlo pro přípravu teplé vody je v podstatě zásobníkový ohřívač vody, se kterým se běžně setkáváme, doplněný o moderní technologii tepelného čerpadla.

Průtokový ohřívač

Tato technologie využívá k ohřevu vody energii z okolního prostředí. Navíc je velmi tiché a zároveň efektivní. Můžete si tak užívat teplou vodu po celý rok za nízké náklady. Pokud máte fotovoltaický systém, není nic jednoduššího než na něj čerpadlo pro ohřev vody připojit a být zcela samostatní.

Průtokový ohřívač
Zdroj: STIEBEL ELTRON

Tepelná čerpadla pro ohřev vody od společnosti STIEBEL ELTRON dokáží efektivně ohřát vodu až na 65 °C a zároveň splnit nejvyšší energetické standardy. Tepelné čerpadlo s označením SHP-F 220 Premium má flexibilní využití.  Je vybaveno vzduchovými kanály, které umožňují nasávat venkovní vzduch nebo přebytečné teplo z místnosti.

Průtokový ohřívač
Zdroj: STIEBEL ELTRON

Čerpadlo se vyznačuje jedinečnou kvalitou, prvotřídními provozními vlastnostmi a elegantním designem. Ohřev vody je mimořádně úsporný, protože čerpadla dosahují maximální energetické účinnosti A+, čímž šetří nejen přírodu, ale i vaši peněženku. Vedlejším účinkem provozu zařízení je pohlcování vlhkosti v místě instalace. Ohřejete s ním tak nejen vodu, ale zabráníte i vzniku plísně.

 

Komerční informace; zdroj: STIEBEL ELTRON