Dům a stavba

Správný okap zvládne i přívalový déšť

Počasí si s námi umí nehezky pohrát. Parno a sucho tak často vystřídá velmi intenzivní, nebo dokonce přívalový déšť. Co s tím? Být připraven a myslet na podobnou eventualitu při pořizování okapů. Například okapový systém Satjam Niagara je dimenzován na to, aby byl schopen pojmout i extrémní liják a nezahlcoval se. Díky povrchovému poplastování okap skvělé odolává vůči mechanickému poškození i povětrnostním vlivům.

Klasická šikmá střecha se bez okapu neobejde. Okapový systém by měl přitom nejen spolehlivě odvést vodu ze střechy i při prudkém lijáku, ale také po mnoho let spolehlivě vzdorovat i extrémním povětrnostním vlivům. Spolu s tím by měl vyžadovat jen naprosté minimum péče. A navíc by měl se střechou i ladit.

Okap Satjam Niagara je vyroben z vysoce jakostního pozinkovaného ocelového plechu a finálně poplastován vrstvou polyuretanu v tloušťce 50 µm. Díky tomu nevyžaduje natírání či jinou údržbu. Zujme hlubokým žlabem, který má schopnost pojmout velmi velké množství vody. Díky tomu si poradí i s přívalovým lijákem.

Jedná se o celistvý systém a jeho jednotlivé komponenty jsou vyrobeny tak, aby umožňovaly co nejsnazší montáž a svůj účel plnily dlouhodobě, kvalitně a s minimálními nároky na údržbu. Nosné prvky systému jsou vyprojektovány a dimenzovány tak, aby bezpečně odolaly i extrémnímu sněhovému zatížení v horských oblastech.

Pamatováno je i na možnost kotvení svodů na plechové pláště budov a na možnost dalšího využití odvádění vody.
Niagaru lze pořídit celkem v osmi barvách – terakota, červená, hnědá, bílá, šedá, černá, stříbrná a měděná. Okap tak lze jednoduše sladit s barvou střešní krytiny. Vybírat lze ze dvou profilů žlabu – 125 nebo 150 mm.

Nepřehlédněte