Dům a stavba

Připravte se na topnou sezónu s pomocníky SOLO

Dny se krátí a večery (natož noci) jsou čím dál chladnější. Zkrátka nastal podzimní čas, který je pro mnoho z nás spjat také se zahájením topné sezóny. Krby, kotle a kamna, která jsme přes léto převážně jen obcházeli, se promění v místa, u kterých budeme trávit stále více času. Aby nám komín dobře táhl, oheň šel snadno rozdělat a plápolající plameny nás hřály nejen na těle, ale i na duši, jsou tu pomocníci tradiční české značky SOLO. S trojicí Čisticí poleno, Čistič krbových skel a lampiček a krbovými zápalkami, bude péče o hřejivé rodinné teplo nikoliv povinnost, ale radost!

V letním čase většinou naše topná tělesa zahálejí a tak je před zahájením topné sezóny potřeba se jim trochu pověnovat. Tato péče se nám velmi vyplatí, odměnou bude bezproblémové zajištění tepla po celou zimu. Pojďme si představit trojici osvědčených produktů SOLO, se kterými bude udržení tepla v domácnosti hračka….

 

SOLO Čisticí poleno – čistič spalinových cest – poleno, které chemickou cestou odstraňuje nečistoty a usazeniny ze spalinových cest kamen, krbů a pecí. Zvyšuje průchodnost rour a komína, tím zároveň zvyšuje účinnost kamen nebo krbů. Zajistí ideální stav spalinových cest v intervalech mezi zákonem předepsaným mechanickým čištěním. Doporučená frekvence použití je dle četnosti topení jednou za dva až tři měsíce.

K dostání v hypermarketech Albert a hobby marketech Bauhaus, Hornbach, OBI a Unihobby od 169 Kč.

Ukázka principu fungování Čisticího polena SOLO:

SOLO PĚNOVÝ ČISTIČ KRBOVÝCH SKEL A LAMPIČEK – pokud už jste někdy zkoušeli vyčistit sazemi ušpiněná krbová dvířka, jistě víte, jak náročná tato činnost je. Mastnota drží, místo odstranění špíny se spíše naším drhnutím tvoří ještě méně vzhledné šmouhy a tekuté přípravky jsou spíše na podlaze, než na skle.  Snadnou pomoc představuje tento čistič. Prodává se v půllitrovém balení s praktickým rozprašovačem, který nadávkuje aktivní pěnu přesně tam, kde je potřeba. Pěna přilne k čištěné ploše a lehce odstraní saze, mastnotu i další nečistoty z povrchu skel krbů, krbových kamen, či lampiček. Poradí si také s vyčištěním skleněných svícnů a petrolejových lamp, ať už doma, či venku.

Jednoduše stačí rovnoměrně nastříkat pěnu na čištěný povrch a nechat dle míry intenzity zašpinění působit 5 – 10 minut a poté setřít vlhkým hadříkem. SOLO pěnový čistič krbových skel nepoškrábe čištěný povrch a nezanechává šmouhy.

K dostání např. v Albertu, v hobby obchodech Hornbach, Obi, Unihobby a v prodejnách Mountfield za cenu cca 99 Kč.

SOLO ZÁPALKY KRBOVÉ – impregnované krbové zápalky jsou vhodné pro kamna, krby, grily, ocení je i táborníci při rozdělávání ohně v přírodě. Tato zápalka je dlouhá 18 cm a skvěle se hodí k zakládání ohně s  ekologickými podpalovači SOLO. Díky své délce bezpečně oheň dosáhne až k připraveným polínkům, aniž by nás ohrozil. Zápalka dokáže hořet déle než dvě minuty.

Prodávají se v balení po 100 a 40 zápalkách za cenu 40 ks od 69 Kč, 100 ks od 99 Kč, například v prodejní síti Albert, Bauhaus, Hornbach, Kaufland, OBI, Tesco (hypermarkety) a UNI hobby.

Více o všech produktech na www.solo.cz.

 

ZDROJ: PR článek společnosti SOLO MATCHES & FLAMES, a.s.