Dům a stavba

Při malování či lepení obkladů nezapomeňte na vhodný penetrační nátěr

Nelíbí se vám starý obklad v koupelně nebo plánujete malovat zeď, která už má něco za sebou? Dnes to pro šikovného kutila není problém, jen je potřeba dát pozor, aby se vám dílo vydařilo a nemuseli jste některé postupy opakovat. Velkým pomocníkem při úpravě povrchů stěn, stropů či podlah před lepením obkladu, nanášením stěrky nebo malováním či tapetováním je penetrační nátěr.

Důvod pro nanášení penetrace je prostý – pomocí penetračního nátěru zpevníte podklad, sjednotíte jeho savost a zvýšíte přilnavost povrchu. Bez penetrace se často i zručný „mistr tesař někdy utne“ a na nově natřené stěně se mu bude barva loupat nebo na ní budou okem nepřehlédnutelné fleky. Při volbě vhodného nátěru je také dobré zohlednit, z jakého materiálu je povrch, na který budete penetrační nátěr nanášet a také, v jakém je stavu.

Běžné univerzální penetrace jako je například Ceresit CT 7 jsou určeny pro povrchy v dobrém stavu. Starší a zvětralé povrchy je vhodnější penetrovat hloubkovou penetrací, pokud možno ve dvou nátěrech. Špičkovým výrobkem, který používají i profesionálové v oboru, je například hloubkový penetrační nátěr Ceresit CT 17 nebo jeho bezbarvé provedení, Ceresit CT 17 TRANSPARENT, který podklad nijak nebarví a přitom má všechny výhody této špičkové hloubkové penetrace. Ideální pod stěrky a malířské nátěry je pak interiérová penetrace Ceresit IN 10.

Více o penetracích Ceresit najdete na www.ceresit.cz