Dům a stavba

Vnitřní omítka Ytong Innenputz a hlazená vnitřní stěrka Ytong Glattputz

Oba produkty doplňují systémové řešení Lambda YQ a byly vyvinuty speciálně pro práci s Ytongem. Zlepšují tepelněizolační vlastnosti stěny a přispívá k celkové kvalitě provedení stavby. Jejich použití uspoří čas při aplikaci i spotřebu materiálu.

Vnitřní vápenocementová omítka Ytong Innenputz umožní díky své zrnitosti 0,5 mm vytvářet velmi hladké povrchy. Je mimořádně prodyšná (faktor difuzního odporu µ  ?7) a urychluje tak vysychání stavby. Její tepelný odpor ?10 s hodnotou 0, 13  W/m.K zvyšuje tepelněizolační vlastnosti stěny i celkovou tepelnou pohodu. Vyniká také velkou vydatností,  malou spotřebou a jednoduchou aplikací bez penetrace. Pomáhá tak k celkovému zrychlení povrchových úprav v interiéru.

Vnitřní stěrka, vyztužená vlákny, umožní vytvářet mimořádně hladké povrchy a pro docílení extra hladkého efektu je možná finální úprava broušením. Je rovněž vysoce prodyšná, s hydrofilní schopností – pohlcuje vodní páru a tím reguluje vzdušnou vlhkost. Díky alkalickému složení (pH > 12) znemožňuje rozvoj plísní a řas. Další výhodou je, že snadno opravitelná po poškození či úpravách interiéru. Aplikace je velmi jednoduchá – stěrku není potřeba vyztužovat tkaninou.