Dílna a hobby

Vylaďte svoji domácnost stylovými doplňky vlastní výroby

Také byste rádi s jarem proměnili vaši domácnost a vyladili ji stylovými doplňky, ale obáváte se, že už by to váš rozpočet neunesl? Nemusíte zoufat! Zapomeňte na drahé designové shopy a moderními doplňky, ale vsaďte na vlastní umění, styl a nápady a vyrobte si je sami.

Lepidla Herkules

Postačí vám k tomu jen disperzní lepidlo (např. Herkules) a pár drobností, které má každý doma. Přinášíme tipy na několik snadných, ale stylových, efektních a funkčních dekorací.

Moderní rohožka z oblázků a kamínků

Vaše rohožka, kterou máte před vchodem do domu či bytu je už totálně zašlapaná, navíc na ní zanechala stopy zima a je v takové stavu, že vyčistit rozhodně nepůjde? Žádný problém, vyrobte si za její pomoci novou, a navíc takovou, která se vám rozhodně nezašlape a nějaký ten déšť nebo zašpiněné boty ji nerozhodí ani neuberou na kráse.

Stačí když budete mít po ruce disperzní PVA lepidlo a nasbíráte si kamínky nebo oblázky. Starou rohožku pak můžete navíc použít jako základ. Jednoduše na ni kamínky lepíte disperzním lepidlem a když jimi pokryjete celou plochu rohožky, vše necháte ideálně 24 hodin zaschnout. A nová dokonalá rohožka je na světě. Není to jednoduché? Jedinou podmínkou je, aby materiál původní rohožky byl savý a bylo možné kamínky přilepit.

Disperzní lepidlo Herkules

Dekorace na okno i ke květinám

Chcete nějak oživit parapet nebo váš stojan s květinami, ale stále nemůžete narazit na to pravé? A jak by s vám líbily krásné kulaté děrované dekorace průhledné barvy? Přesně ty si totiž můžete snadno vyrobit. Stačí opět disperzní lepidlo a tentokrát nafukovací balónky, provázek a voda.

Disperzní lepidlo zředíte vodou v poměru 1 x 1 a ponoříte do něj zhruba 2 metry provázku, který necháte, aby do sebe roztok nasákl. Balónky jednoduše nafouknete nebo třeba naplníte vodou na požadovanou velikost finální dekorace. Následně balónek obmotáte provázkem, ideálně v rámci obmotávání děláte větší mezery, aby vznikl efektní a požadovaný prostor. Motat můžete cik cak nebo třeba do řad centimetr od sebe, ale i do kříže. Poté počkáte až lepidlo zaschne. V tom momentu můžete balónek vypustit nebo propíchnout abyste jej mohli vytáhnout a dekorace jsou hotovy. Pokud by se vám nelíbila ordinální barva, je možné je ještě nastříkat nejrůznějšími pestrými barvami.

Moderní váza na květiny

Dostali jste květiny v průhledné zavírací dóze, ale ve skutečnosti vám chybí nějaká stylová váza? Není nic snazšího, než si jí právě z průhledné dózy vyrobit. Postačí vám tomu disperzní lepidlo s aplikátorem a můžete začít tvořit.

Na dózu můžete kreslit například vlnovky nebo jen pruhy kolem dokola, případně jakékoli jiné tvary. V okamžiku, kdy lepidlo zaschne budete mít novou stylovou vázu v jemném průhledném reliéfovém designu, se kterou by se mohl pyšnit i jakýkoli designový shop.

Disperzní lepidlo Herkules s hrotovým aplikátorem

Tip pro tvoření: Pro všechny tyto a další dekorace doporučujeme vsadit na disperzní lepidlo Herkules (např. 130 g). Má hrotový aplikátor, bude se vám snadno nanášet, a navíc právě díky tomuto typu aplikátoru s ním můžete kreslit i jemné tvary a obrazce.

ZDROJ: PR článek společnosti DRUCHEMA