Dílna a hobby

Potřebujete zabetonovat plot, sušák nebo slunečník? Se sloupkovým betonem máte hotovo za 6 minut

Drobné betonářské práce snadno a rychle. Zejména nyní, když se blíží léto, je třeba provést drobné úpravy či inovace na zahradách, a to od vyrovnání či zbudování plotu, upevnění venkovního sezení a houpačky, zabetonování nového sušáku nebo slunečníku, až po vztyčení sloupku pro zahradní sprchu či osvětlení. Pro všechny tyto a mnohé další úkony přitom není třeba objednávat dodávky betonu z betonárky, postačí nám pytel kvalitního sloupkového betonu.

Sloupkový beton Cemix 9300 je připravená rychletvrdnoucí směs
Zdroj: LB Cemix

Sloupkový beton Cemix 9300 je připravená rychletvrdnoucí směs, která díky své receptuře nabízí vysokou pevnost a dlouhou životnost. Hodí se pro okamžité domácí betonářské práce i menší betonáže na zahradě a, což je možná nejdůležitější, vytvrdne již za pouhých 6 minut.

Směs nasypeme v suchém stavu přímo do vyhloubené, navlhčené jámy.
Směs nasypeme v suchém stavu přímo do vyhloubené, navlhčené jámy. | Zdroj: LB Cemix

Suchá betonová směs Cemix 9300 přitom nevyžaduje žádnou složitou péči – směs nasypeme v suchém stavu přímo do vyhloubené, navlhčené jámy, která přesahuje kotvený sloupek o 20 centimetrů na každou stranu a sahá do zhruba 80ti centimetrové hloubky. Sypeme po vrstvách tloušťky zhruba 10 cm, jednotlivé vrtsvy řádně zalijeme vodou. Zaléváme kropením, nikoli hadicí, aby došlo k rovnoměrnému zvlhčení směsi a na povrchu se nevytvořily dolíky. Množství vody volíme dle toho, kolik je směs schopná pojmout. Sloupek umisťujeme do výkopu hned po zalití první vrstvy betonu. Beton vrstvíme až do úrovně terénu, poslední vrstvu vytvoříme ve tvaru nízkého kužele tak, aby dešťová voda stékala směrem od sloupku pryč. Beton necháme dva až tři dny vyzrát, po celou dobu ho udržujeme vlhký. Plné zátěži ho mužeme vystavit již po 24 hodinách.

Beton necháme dva až tři dny vyzrát, po celou dobu ho udržujeme vlhký.
Beton necháme dva až tři dny vyzrát, po celou dobu ho udržujeme vlhký. | Zdroj: LB Cemix

Betonovou směs lze zakoupit ve dvou variantách – sloupkový beton Cemix 9300 pro kutily je běžně dostupný v hobbymarketech, profesionální varianta sloupkového betonu Cemix 9330 je dostupná ve stavebninách.

Více informací na stránkách Cemix.

Komerční informace; zdroj: LB Cemix