Dílna a hobby

Policové regály se hodí do garáže, dílny, sklepa i na půdu

Regálové systémy jsou skvělé do skladů, nicméně využití najdou také ve většině rodinných domů. Pomohou udělat pořádek v dílně, garáži, sklepě či na půdě. Někdo do nich dává nářadí, další zavařeniny nebo krabice s oblečením a hračkami, které už děti nepotřebují. Využití mají opravdu široké.

Policové regály

Úložných prostorů není nikdy dost, a pokud se vám nyní zdá, že máte doma dost místa, nebojte, doba, kdy tomu bude jinak, jednoho dne přijde. Bude lepší, když se na ni připravíte předem – regály vám pomohou využít prostor efektivně do výšky.

Nejuniverzálnější jsou pevné kovové regály

Na trhu je k dispozici široký výběr regálů. Nebojte se ani těch, co jsou uváděny jako regály do skladů, nic vám nebrání používat je doma. Každopádně se zkuste vyhnout modelům, co mají plastové poličky. Ty jsou vhodné, pokud na nich chcete uchovávat zavařeniny a jiné lehké předměty. Do dílny nebo garáže nebudou zrovna nejlepší volbou. Tam se daleko více hodí pevné kovové regály.

Některé regály bývají komplet kovové, jiné mívají kovovou konstrukci a police tvoří MDF desky. I ty jsou však dostatečně pevné, nedrolí se, nemají žádné hrbolky. Věřte tomu, nebo ne, ale vysokozátěžový kovový regál s MDF deskami může mít nosnost i půl tuny.

Vyberte si ten svůj a sestavte si jej

Když trochu zapátráte, zjistíte, že výběr regálů je bohatý. Zvolíte si vlastní výšku, šířku, počet polic a další parametry. Někde vám dokonce umožní si navrhnout originální regál pomocí konfigurátoru. Pak už stačí jen objednat a počkat, než vám ho dovezou. Většinou jde o jednoduché skládačky, které si sami sestavíte, některé typy se montují úplně bez použití šroubů. Ničeho se ovšem nelekejte, pevnost to nijak neohrožuje. Kovové regály sestavitelné bez šroubů najdete třeba v e-shopu Abstore.cz. A právě tam mají i modely s MDF deskami, jež mají neuvěřitelnou nosnost. Jejich kvalitní pozinkovaný regál unese klidně 600 kg.

ZDROJ: PR článek společnosti AB-STORE s.r.o.