Dílna a hobby

Jednoduché a praktické řešení na většinu povrchů

Kvalitní vodou ředitelné barvy dnes zvládnou a vydrží opravdu hodně. Nespornou výhodou je jejich ekologická přívětivost (šetrnost), vysoká odolnost vůči působení UV záření a povětrnosti a velmi rychlé zasychání.

měděná okap

V2030 COLORNAL MAT

vodouředitelná matná rychleschnoucí barva

Receptura postavená na nových akrylátových disperzích vytváří z COLORNALu velmi odolný a houževnatý ochranný nátěr, který je vhodný na nátěry různých povrchů, jimž zajišťuje vysokou a dlouhodobou životnost. Z drobnou nadsázkou můžeme říci, že překryje téměř všechno. Praktickou výhodou COLORNALu je, že je dodán přímo v aplikační konzistenci. Tedy pro nátěr štětcem nebo stříkání není potřeba ředit, barvu zamícháš a již aplikuješ.

vodouředitelná matná rychleschnoucí barva

S COLORNALem odpadá dlouhé čekání na zasychání jednotlivých vrstev nebo dokonce samostatného základu. Už po několika minutách je povrch suchý na dotek a běžné vyzrávání netrvá více než 4-5 hodin. Při vícevrstvém nátěru lze aplikovat další vrstvu již po cca 5 hodinách. Práce je tak velmi rychlá a celý nátěr lze stihnout za jediný den či víkend.

COLORNAL V2030 se používá k nejrůznějším odolným matným (novým i opravným) venkovním i vnitřním nátěrům kovů (pozink, hliník, měď, ocel, litina), dřeva, dřevotřískových desek, minerálních podkladů (beton, zdivo, omítky, kámen), vláknocementových desek, neglazované keramiky, papíru a lepenky. Na většinu těchto materiálů se V2030 může aplikovat přímo, bez základu. Toto platí například u přímého nátěru na starší i nový pozink nebo měď, a na vybrané druhy plastů (jako umakart, ABS, tvrdé PVC, polykarbonát, polystyrén).

Při požadavku zajištění antikorozní ochrany (na ocel a litinu), nebo přilnavosti na problematické kovy (hliník) je doporučeno použít specializovaný AQUAREX V2115.

vodouředitelná jednovrstvá matná barva

A krátce zde představíme i AQUAREX. AQUAREX je určen pro základní i vrchní nátěry zinku (i nový), mosazi, hliníku i k antikorozním nátěrům oceli pro vnitřní i venkovní prostředí (např. střechy, okapy, oplocení, parapety, kovové konstrukce apod.). AQUAREX slouží také k rozmanitým nátěrům dřeva, betonu, omítek, zdiva a vybraných druhů plastů (umakart, ABS, tvrdé PVC, polystyrén) v domě i zahradě. Předností V2115 je vysoká odolnost UV záření a povětrnosti (nežloutne), výborná antikorozní ochrana, snadno se aplikuje, rychle zasychá a vhodný je i na dětské hračky. Už po několika minutách je povrch AQUAREXu suchý na dotek a běžné vyzrávání netrvá více než tři až čtyři hodiny. O kvalitě AQUAREXu svědčí i jeho masové využití v průmyslových aplikacích jako jsou ocelové konstrukce a opláštění hal nebo u nákladních železničních vagónů. Mimo základní nabídku 15 RAL odstínů, je možnost si nechat natónovat svůj odstín (tisíce odstínů) v síti tónovacích míst COLORLAK řady DEKOR.

V případě požadavku broušení dřeva doporučujeme použít AQUACOL PRIMER V2070 s možností rychlého broušení a kvalitního vyrovnání velmi drobných nerovností.

COLORNAL je možno použít také pro nátěry betonových podlah, kde působí jen mírné pochozí (mechanické) zatížení (má atest na protikluznost podlah), jako jsou např. sklepy, spíže nebo různé komory.

V2030 má vysokou odolnost povětrnosti a UV záření (nežloutne), rychle zasychá a vytváří trvale vysoce pružný a odolný film, který je vhodný například i pro povrchovou úpravu střech (plechových, betonových nebo vláknocementových krytin).

COLORNAL MAT je nabízen v základní škále 10 odstínů.

COLORNAL MAT je nabízen v základní škále 10 odstínů

ZDROJ: PR článek společnosti COLORLAK, a.s.