Dílna a hobby

Jeden akumulátor do domácnosti i na zahradu

Pro každé nářadí vlastní akumulátor a vlastní nabíječku? To je přece nákladné, otravné a neudržitelné. Pro kutily máme řešení!

Pracovní nářadí Bosch
Zdroj: Bosch

Jeden jediný osmnáctivoltový akumulátor pohání asi sto různých druhů nářadí Bosch pro dům, zahradu i do domácnosti. Na šroubováky, kmitací pily, křovinořezy, sekačky na trávu, venkovní čističe, zahradní čerpadla či domácí vysavače už nepotřebujete další akumulátory a nabíječky – uspoříte tak nejen místo, ale také peníze a zároveň každý další nákup šetří životní prostředí.

Namísto nákupu sady s akumulátorem si jednoduše zakoupíte levnější samostatnou verzi bez akumulátoru a nabíječky. S jediným akumulátorem tak máte k dispozici celou škálu typů výkonného nářadí na rozmanité úkony kolem celého domu.

Maximální kvalita je zárukou

V roce 2003 společnost Bosch uvedla na trh IXO, první elektrické nářadí s lithium-iontovou akumulátorovou technologií, a stanovila tak úplně nový standard akumulátorů. Pro své akumulátory POWER FOR ALL 18V používá pouze speciálně vybrané a prověřené lithium-iontové články, které zaručují dlouhou životnost akumulátoru.Každý článek prochází automatizovaných testovacím procesem, který zaručuje tu nejvyšší kvalitu. Kromě toho tato společnost nechává provádět kontrolu v nezávislých zkušebních laboratořích. Výroba akumulátorů probíhá výlučně v závodech firmy Bosch za využití vysoce efektivních procesů, které splňují nejpřísnější standardy kvality a bezpečnosti.

Vrtání
Zdroj: Bosch

Otevření a budování segmentu akumulátorů vytváří pro uživatele značnou přidanou hodnotu a jsou pro společnost Bosch důležitými hnacími motory růstu. „Poptávka po akumulátorovém nářadí neustále roste. Jeho podíl se během pěti let zvýší ze 40 na 60 %. Investice do našeho akumulátorového systému jsou investicí do budoucnosti,“ říká Henk Becker. „Naši uživatelé chtějí silné, spolehlivé a flexibilní akumulátory – nejlépe pro všechny aplikace v domě a zahradě.“ Bosch stále udržuje zpětnou kompatibilitu, která je pro uživatele důležitá, a to až od roku 2007: více než dvacet milionů akumulátorů Bosch pro kutily a zahradní nářadí s osmnácti volty, které jsou již na trhu, je stále kompatibilní, stejně jako příslušné nabíječky.

Sečení trávníku
Zdroj: Bosch

Jeden akumulátor pro deset značek

Skvělou zprávou je, že akumulátor značky Bosch můžete použít i u jiných značek. V roce 2020 byla založena „Power for All Alliance“, jež zahrnuje deset známých a oblíbených značek se společným cílem: poskytnout uživatelům nejlepší a nejširší osmnáctivoltový systém napříč značkami a tím i maximální přidanou hodnotu. Jeden akumulátor a jedna nabíječka pro všechny aplikace doma i na zahradě pro produkty Bosch, Gardena, Gloria, Wagner, Rapid, Flymo, Steinel a v budoucnu také Husqvarna, Kübler Workwear a PerfectPro. To vám šetří místo, peníze a zároveň chrání životní prostředí!

  • Bosch – odborník na akumulátory již od roku 1969.
  • 100% kompatibilita od roku 2007*.
  • Největší rozmanitost použití v celém domě i kolem něj.

S více než třiceti miliony akumulátorů Bosch 18V POWER FOR ALL na trhu neustále řídíme rozmach svobody bez kabelů při kutilství a práci v domě i na zahradě. Každý rok se v závodech Bosch vyrobí asi tři miliony akumulátorů.

Více zde: https://www.bosch-diy.com/cz/cs

ZDROJ: PR článek společnosti Bosch