Dílna a hobby

GRILOVÁNÍ POD TAKTOVKOU POMOCNÍKŮ SOLO

Vůně grilovaných pochoutek se během teplých podvečerů line z mnoha zahrad. Grilování totiž propojuje hned několik aspektů – popovídání si s přáteli, gastronomický zážitek a ještě pobyt venku. Pokud také patříte mezi milovníky této činnosti, pojďte se s námi podívat na tři pomocníky tradiční české značky SOLO, se kterými bude grilování ještě příjemnější – ekologický podpalovač svitky pro snadné rozžhavení grilu, bukové grilovací štěpky pro výjimečnou „kouřovou“ chuť našich pokrmů a pěnový čistič grilů a trub, který nám výrazně pomůže s následnou očistou grilu.

Taková odpolední grilovačka je relaxace, zábava i kulinářský zážitek. Navíc je grilování vhodné pro všechny věkové skupiny (užijí si ho prarodiče i děti) a milovníky jakékoliv kuchyně, vždyť ugrilovat se dá i ananas.

Zpříjemněte si své grilovací chvilky s těmito pomocníky SOLO:

SOLO EKOLOGICKÝ PODPALOVAČ SVITKY – zapálit gril zcela bez sazí či zápachu. To přesně nabízejí svitky a nominují se tím na pozici „pravé ruky“ k rozdělávání ohně, nad kterým si připravujeme jídlo. Svitky jsou totiž ekologické, šetrné k životnímu prostředí a mají „moc“ rozdmýchat ty správné plameny i ve zhoršených podmínkách. Svitky jsou vyrobeny z dřevité vlny původem z Orlických hor a velmi snadno a intenzivně (zprudka) se rozhoří. Jsou napuštěny vysoce kvalitním parafínem, který zajistí bezproblémové rozdělání ohně. Svitky hoří po dobu 10 – 12 minut, bez jakéhokoliv zápachu. Kromě grilování je užijeme také doma, doporučují je například výrobci krbových kamen, neboť nepoškozují vnitřek kamen.

Na výběr jsou tři velikostní provedení ekologického podpalovače SOLO Svitky:

SOLO Svitky balení s 12 ks – ideální menší víkendové balení, vhodné jak na chatu, tak do batohu na výlet přírodou s vidinou táboráku. K dostání v hypermarketech Albert za cenu od 50 Kč.

SOLO Svitky balení s 32 ks – populární střední velikost, užijeme jak v domácnostech k zapálení ohně, tak během setkávání s přáteli a rodinou nad dobrotami z grilu. K dostání v prodejnách Bauhaus, Mountfield a hobbymarketech Obi a Unihobby za cenu od 90 Kč.

SOLO Svitky Maxi – balení se 100 ks svitků ocení všichni milovníci grilování či majitelé krbových kamen, kteří rozdělávají oheň často a v průběhu celého roku. K dostání v hobbymarketech Bauhaus, OBI a Unihobby za cenu od 250 Kč.


Další zajímavou vychytávkou, která povýší naše grilování o úroveň výše, jsou SOLO GRILOVACÍ ŠTĚPKY BUKOVÉ. Ty vytvoří aromatický kouř pro lepší chuť masa či zeleniny. Vůně bukového dřeva se rozline po grilovaných pokrmech a příjemně je provoní lehce uzeným nádechem. Štěpky před použitím ponořte do vody na 30 minut, následně vlhké štěpky nasypte pod gril mimo žhavé uhlíky (aby se nevznítily). V případě plynového grilu zabalte štěpky do alobalu a vložte mimo grilovací prostor. K dostání v hypermarketu Albert a hobby marketech Unihobby za cenu 50 Kč.

Poslední do trojice je SOLO PĚNOVÝ ČISTIČ PRO GRILY A TROUBY, který nás zbaví odporu k následnému čištění grilu. Hustá pěna bez problémů zbaví mřížky grilu nejen zbytků pokrmů, ale také nežádoucí mastnoty a sazí a zároveň je k čištěnému povrchu šetrná. Postup čištění je rovněž velmi jednoduchý. Stačí pěnu aplikovat na znečištěný povrch, nechat působit (stačí 1 – 5 minut) a poté setřít hadříkem. Pokud je povrch znečištěn nějak výrazně, postup zopakujeme. Pěna do sebe „vpije“ veškeré nežádoucí nánosy a zůstane jen krásně čistá grilovací mřížka připravená pro další naše pochoutky. Pěnu navíc využijeme i k čištění dvířek trub, kde oceníme i fakt, že pěna nestéká. SOLO Pěnový čistič pro grily a trouby je k dostání například v hypermarketech Albert, hobbymarketech Hornbach, OBI a Uni Hobby za cenu 99 Kč.

Více o všech produktech na www.solo.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti SOLO MATCHES & FLAMES, a.s.