Dílna a hobby

8 osvědčených tipů a triků do domácnosti a dílny

Dobré nápady, které mohou zefektivnit vaši práci v dílně nebo v domácnosti.

Tipy a triky do domácnosti a dílny

1 Pomůcka na parkování

Máte v garáži parkovací místo, na které se sotva vejdete? V případě, že vaše auto nemá parkovací senzory nebo parkujete tak natěsno, že ani senzory vám nepomohou, můžete využít jednoduchého pomocníka. Zavěste na strop garáže tenisový míček na provázku. Když se ho dotknete, víte, že dále už jet nemůžete.

2 Fénem na etikety

Vadí vám zbytky lepidla po odstranění etikety z nového pomocníka do domácnosti či dílny, kterého jste si nedávno koupili? Když se nalepenou etiketu nebo cenovku snažíte z výrobku strhnout nasucho, zůstanou nepěkné stopy po zbylém lepidle. Zkuste ji však odstranit pomocí fénu. Teplý vzduch nahřeje lepidlo pod etiketou, díky čemuž ji pohodlně stáhnete beze zbytku.

3 Aby vám zápalku nesfukoval vítr

Potřebujete zapálit zápalku a vítr vám ji neustále sfoukává? Zkuste ji kousek od hlavičky jemně roztřepit nožíkem a potom zapálit. Uvidíte, že to pomůže.

Co dělat, aby vítr nesfoukl zápalku

4 Depilační pěnou na čištění odtoku

Máte-li v domácnosti starou pěnu na depilování, nevyhazujte ji. Poslouží vám totiž na čištění odtoku. Chvilku ji nechte působit v odtoku umyvadla nebo vany. Naruší strukturu vlasů zachycených v odpadu. Potom všechno už jen prostě spláchněte proudem vody.

5 Místo silikonových dorazů

Jestli vám doma bouchají dvířka na skříňce nebo zásuvka a nemáte po ruce lepicí silikonové dorazy, můžete si pomoci lepidlem z tavné pistole. Stačí, když roztavený plast přilepíte na roh dvířek a vytvoříte si tak tlumicí doraz.

6 Aby se obrazy na stěně nehýbaly

Zaručeným trikem, jak udržet rámy obrazů na stěně bez toho, že by po ní klouzaly a zbytečně poškozovaly malbu, je, že na zadní stranu rámů (stačí do spodních rohů) nanesete malou tečku roztaveného lepidla z tavné pistole. Horké lepidlo nejenže zabrání pohybu, ale též drží obraz mimo stěnu, takže ji nepoškrábe.

Zlepšovák s lepidlem aby se obrazy na stěně nehýbaly

7 Nástěnka na poznámky

Papírové poznámkové bloky nalepené na ledničce jsou sice praktické, ale ne příliš atraktivní řešení. V případě, že hledáte o něco originálnější způsob, jak si poznačit důležitou připomínku, kterou chcete mít na očích, vyzkoušejte si vyrobit malou nástěnku z většího rámu na fotografie. Vezměte rám, za sklo vložte místo fotografie kus bílého nebo barevného papíru a pořiďte si fix na bílou tabuli. Sklo v rámu vám vytvoří vynikající povrch na psaní.

8 Urychlete si řezání prkének

Když potřebujete ořezat více prken nebo latí na stejnou délku, naskládejte je na sebe, zarovnejte jejich konce a zafixujte si několik kusů pomocí truhlářských svěrek. Potom si na vrchní kus označte místo řezu a všechno rozřežte na požadovanou délku.


Text: redakce
Foto: Jana Komadelová, Marian Drobnica, isifa/Shutterstock
Zdroj: časopis Recepty prima nápadů