Chovatelství

Zabavte svou kočku a pořiďte ji hračky, které si zamiluje

Kdo si hraje, nezlobí. U čtyřnohých chlupatých kamarádů to navíc platí dvojnásob, proto máte-li kočičku, zábavu v podobě hraček jí rozhodně neodpírejte. Prozradíme vám, jaké hračky kočce pořídit, aby si je zamilovala a vaše květiny i záclony zůstaly netknuté.

kočky

Udice a peříčka

Pokud byste rádi váš vztah s kočkou utužili a upevnili, pořiďte si zábavnou udici, na jejímž konci se nachází například peříčko nebo jiný atraktivní přívěsek. Udice patří mezi velmi oblíbené interaktivní hračky, u nichž je potřeba, abyste se do hry sami zapojili. A právě to váš mazlíček ocení nejvíce.

Hra na kočku a na myš

Kočka tvoří spolu s myší neodmyslitelnou dvojici, takže parťák a kořist v podobě malé myšky ji opravdu potěší a zároveň spolehlivě zabaví. Na trhu seženete myšky z nejrůznějších materiálů, od plyšových, textilních až po sisalové. Některé z nich se dokonce samy pohybují, takže hra na kočku a na myš se pak stane opravdu autentickou.

Prolézačky a škrabadla

Na začátku jsme zmiňovali, že vhodně zvolené hračky dost možná zachrání vaše květiny i záclony. Ale co nábytek? Jak zajistit, aby si z něj vaše kočka neudělala brusku na drápky? Pořiďte jí pořádné škrabadlo. Dnešní moderní škrabadla navíc neslouží jen k tomu, aby si na nich kočky nabrousily drápky. Kromě sisalových tyčí totiž disponují i nejrůznějšími prolézačkami, tunely i skrýšemi, takže se na nich váš miláček zároveň dostatečně vyřádí. Kvalitní škrabadla pro kočky za výhodné ceny seženete na Hawaj.cz

Hračky s catnipem

Bohužel existují i kočky, kterým hračky moc „nevoní“ a nechávají je chladnými. To samozřejmě může mít negativní vliv na jejich fyzičku a stejně tak i na vaše interiérové vybavení. V takovém případě je ideální koupit hračku s tzv. catnipem, která navoněná kozlíkem lékařským nebo šantou kočičí, jejichž opojná vůně mícu ke hraní naláká.

Zdroj: www.hawaj.cz