Chovatelství

Arpalit: Nenápadný ochránce našich čtyřnohých miláčků

Své čtyřnohé miláčky si pořizujeme s vědomím, že život s nimi bude nejen plný radostí, ale také starostí. Od prvního setkání se stávají součástí naší rodiny, a proto se jim snažíme věnovat tu nejlepší péči. Zvláště v teplých měsících bychom se pak měli zaměřit na ošetření srsti, která se stává terčem útoku parazitů, blech a především klíšťat. Klasické přípravky, které se vtírají do kožíšku, jsou sice účinné, ale mají omezenou dobu působení. Nový Arpalit Dog a Arpalit Cat elektronický repelent tuto hranici překonává a nabízí nenápadnou ochranu po dobu deseti měsíců. V jeho blízkosti budete navíc chráněni i vy.

Novinka na trhu s antiparizitárními přípravky, Arpalit Dog a Arpalit Cat elektronický repelent, představuje značný pokrok v řešení nepříjemných problémů s blechami a klíšťaty, které už v jarních měsících začínají trápit nejen chlupaté mazlíčky, ale přináší starosti i jejich páníčkům.  Repelent v podobě nenápadného přívěšku funguje na principu vysílání ultrazvukových impulzů o frekvenci 40 kHz, čímž se stává naprosto bezpečným jak pro lidi, tak zvířata. Právě tyto krátké ultrazvukové impulzy ruší a odpuzují parazity v okruhu 3 metrů od zvířete a tím brání napadení. Pokud se s pejskem vydáte na procházku na vodítku, ochrání repelent i vás.

Arpalit Dog a Arpalit Cat elektronický repelent se jednoduše připne na obojek a aktivuje vyjmutím pojistky. Otvor s mřížkou, odkud jsou ultrazvukové vlny vydávány, musí vždy směřovat k tělu zvířete. K výraznému snížení výskytu parazitů dochází po 7 dnech od nasazení. Po 35 dnech se, obvykle, na těle zvířete parazité již nevyskytují. Tento stav následně setrvává po dobu účinnosti elektronického repelentu 10 měsíců od první aktivace.
Velkou výhodou repelentu je, že nejen vydrží několik měsíců, ale také neztrácí funkčnost ve vlhku ani dešti. Před koupáním je však nutné ho zvířeti sundat. Elektronický repelent je naprosto neškodný pro lidi i zvířata, není toxický a je bez zápachu. Doporučuje se používat především v období nejvyššího výskytu parazitů (březen – říjen).

Repelent je k  dostání ve dvou provedeních – pro kočky Arpalit Cat elektronický repelent a pro psy Arpalit Dog elektronický repelent. Oba produkty seženete ve svých chovatelských obchodech, v lékárnách nebo na www.arpalit.cz za 545 Kč.