Zahrada

VYBÍRÁME Z AKTUÁLNÍHO VYDÁNÍ

Nabízíme vám výběr z témat, která najdete v časopise Recepty prima nápadů 12/2015 – 1/2016.

ROZHOVOR

S novinářem, moderátorem a spoluautorem více než 20 knih Josefem Maršálem si povídala šéfredaktorka časopisu nejen o přípravě reportáží do pořadu Toulavá kamera, který už více než 10 let připravuje, ale také o jeho koníčkách – vaření, psaní či včelaření, a dětech.

moderator Josef Marsal

 

ZAHRADA

Stále častěji si v období adventu pořizujeme dekorativní „hrnkové“ květiny. Mezi stálice v tomto sortimentu patří vánoční hvězda a brambořík. Jak ale prozradila odbornice Ludmila Dušková, nabízejí v posledních letech prodejci i novinky – cesmínu, kolopejku nebo železnec. Rozhodně stojí za vyzkoušení!

drobnokveta begonie

Velký celoroční kalendář jsme připravili pro majitele skleníků. Podle něj si budou moci naplánovat, co vysejí nebo vysázejí v jednotlivých měsících.

kresba skleniku

ŠIKOVNÉ RUCE

Pro ty, kdo ještě nemají všechny vánoční dárky, jsou určeny kreativní tipy – návod na výrobu domečku z kartonu nebo na zdobené lahve (třeba na domácí likér).  Pokud na svátky kupujete pivo v plechovém soudku, bude se vám hodit nápad na jeho recyklaci – na proměnu soudku v lampičku.

zdobene lahve

RECEPTY

Rádi zkoušíte něco nového? Vyzkoušejte naše recepty na sváteční dobroty – krůtí roládu s exotickou fíkovou náplní nebo velký čokoládový dort s malinami. Chcete-li překvapit rodinu nebo návštěvu originálním vánočním pohoštěním, přichystejte jim jahodový strom, mufínky s krémovými stromečky nebo jahodové Santy.

cokoladovy dort s malinami

TIP PRO KUTILY

Počasí přeje venkovním pracím, a tak možná někteří z kutilů využijí popis na renovaci starých vrat. Nová vrata s dřevěnými latěmi jsou ještě doplněna zídkami obloženými cihlami.

renovace vrat _ hotovo

Nepřehlédněte