Zahrada

I malé sekačky dokážou velké věci

Toužíte po víkendových cestách na chalupu, kde si budete naplno užívat letního počasí, volných dnů a relaxace s rodinou či přáteli? Pokud ano, tak se jistě s touto představou zcela tak neslučuje nutnost neustále sekat trávu, neboť běžná zahradní technika vyžaduje poměrně časté nasazení a přerostlá tráva může být vážný problém. Právě Vás možná osloví nabídka bubnových sekaček a mulčovačů TEKTON od českého výrobce firmy DAKR.

sekačky Dark

Tyto stroje Vám umožní posekat i 1 metr vysoký porost, louka si tím zachová svůj luční charakter a Vy takto obhospodaříte svůj pozemek například jen třikrát za sezonu, díky čemuž krom svého času ušetříte i spoustu paliva do motoru a nebudete do okolí neustále vypouštět otravné decibely hluku.

Práce se strojem je díky výškově nastavitelnému měkčenému madlu a dvojici ovládacích hrazd zhruba stejně náročná jako jízda s kočárkem. Sekačka se však pohybuje zcela sama a práci s ní zvládne hravě každý. Asistence dvourychlostního pojezdu a velká kola se šípovým vzorkem totiž zajistí dokonalou trakci a přenesení síly od kol i v náročnějším terénu.

sekačky Dakr

Posekanou trávu můžete kompostovat, sušit na seno nebo s použitím mulčovače rozsekat na drobné kousky, které se na povrchu rozloží. Výhodou tohoto stavebnicového systému je právě možnost střídání různých forem údržby luk a zahrad. Přestože se požadavky na mulčování a sekání rozcházejí, u DAKRu si vystačíte s jedním strojem, pouze zaměníte pracovní adaptér. Celá přestavba nezabere více než 15 minut.

sekačka Dakr

Za cenu jednoúčelového stroje tak dostáváte hned dva nepostradatelné pomocníky. Na výběr pak máte ze 6 variant motorů od renomovaných výrobců Briggs&Stratton, Honda a Kawasaki; strojní část sekačky nebo mulčovače je kompletně vyrobená v České republice na nejmodernějších CNC strojích, kterými firma DAKR disponuje. Krédem této firmy je snaha vyrobit kvalitní, trvanlivé, přitom jednoduché stroje, které svým majitelům mohou spolehlivě sloužit několik desítek let. Za 28 let své působnosti na trhu sjelo z výrobních prostor hranické továrny bezmála 70.000 kusů strojů, přičemž po celou dobu si firma udržuje punc výrobního závodu a není tedy jen jakousi montovnou, jako je v současnosti u jiných firem zvykem.

sekačky Dakr

Novinkou letošního roku je použití technologie InStart na zmíněném stavebnicovém stroji TEKTON. Ačkoliv je tento způsob startování již několik let módním hitem, Vy nemusíte mít obavy ani z nastartování motorů vybavených pouze ručním startérem. Díky systému automatického sytiče ReadyStart nastartujete oblíbené motory Briggs&Stratton bez namačkávání paliva pouhým jedním lehkým zatáhnutím. Kdo však chce komfortu více, pro něj je nový TEKTON InStart s elektrostartérem jako stvořený. Stačí jen nabít baterii, vložit ji do stroje, zmáčknout knoflík, sekat a o startovací šňůře si tak maximálně nechat zdát.

sekačky Dakr

Může se hodit

Co možná o stavebnici TEKTON nevíte:

 • lehký a snadno ovladatelný stroj, který lze řídit jednou rukou
  stavebnice, která může sloužit jako sekačka, mulčovač a radlice na sníh
  dvě pojezdové rychlosti
  pohodlná řídítka s antivibračním návlekem, která jsou výškově nastavitelná ve 4 polohách
  výjimečně nízký hluk při sekání trávy
  samostatné, nezávislé zapínání pojezdu a žacího nástroje
  náprava s automatickým vypnutím uzávěrky při vypnutí pojezdu
  náprava s automatickým zapnutím uzávěrky při použití pojezdu
  bezpečnostní brzda pro rychlé zastavení žacího nástroje
  skladný stroj se sklopnými řídítky, do automobilu ho naloží jeden člověk

ZDROJ: PR článek společnosti DAKR spol. s r.o.