Vaření

Tuňák Rio Mare s ostřejší chutí

Milovníci kvalitního tuňáka a pikantních chutí si nově pochutnají na ostré novince od Rio Mare. Novinka v olivovém oleji s chilli papričkou obsahuje chutného a lahodného tuňáka

Rio Mare v olivovém oleji s chilli papričkou je tuňák tradiční vysoké kvality, bez konzervačních látek a obohacený o pikantní chuťový zážitek. „Vyšli jsme vstříc spotřebitelům, kteří mají rádi ostřejší chutě,“ říká marketing manager značky Rio Mare Pavel Kmínek. S ostrou novinkou od Rio Mare připravíte rozmanité omáčky na těstoviny kombinované se zeleninou, skvěle chutná samotný s teplými těstovinami nebo jen s pečivem.

Pro pikantní pochoutku používá produkt tuňáka pruhovaného, který patří mezi nejvýznamnější druhy tuňáka. Žije v tropických a mírných vodách všech oceánů a ve Středozemním moři. Má světle červené chutné maso, střední kompaktnost i obsah tuku.

Tuňákové maso je chutné, zdravé a lehce stravitelné. Najdeme v něm tzv. esenciální bílkoviny, které jsou důležité pro růst a regeneraci tkání a lidský organismus je snadno zpracuje. Díky obsahu nenasycených tuků nezvyšuje hladinu cholesterolu. 100 g tuňáka pokryje celodenní potřebu vitamínu B12 a 50 % denní dávky vitamínu B3 (vitamín PP).