Interiér

Vychutnejte si saunu v pohodlí domova

Investovat do vlastního zdraví se vyplatí. Pokud si tělo žádá pravidelnou dávku tepla a uvolnění od každodenního stresu, poslechněte ho. Blahodárné účinky saun si dnes už můžete užít i v pohodlí domova. Na trhu jsou v různých velikostech i cenových provedení a můžou být vhodným doplňkem každého interiéru.

Sauny pomáhají zbavovat tělo nežádoucích toxinů a navodí pocit uvolnění a relaxování. Mezi oblíbené typy patří klasické finské sauny a infrasauny. V mnohém se jejich výhody shodují, jsou ale mezi nimi i jisté rozdíly. „Při koupi zákazníkům radíme, aby se rozhodovali na základě svých zkušeností,“ říká Marcela Bínová, odbornice na sanitu a sauny z projektového marketu Hornbach. Ne každý organizmus reaguje na účinky tepla stejně, proto je důležité, abyste saunu před koupí otestovali. Velký výběr infrasaun včetně všeho příslušenství najdete v projektových marketech Hornbach se zárukou trvale nejnižších cen.

sauna

Klasika nebo infračervené záření?

Infrasauny se všeobecně považují za revoluci v saunování. Jsou vhodné i pro starší jedince a lidi trpící astmatem či kardiologickými obtížemi. Rozdíl přitom spočívá ve vnitřní teplotě. „Klasické finské sauny často dosahují teploty i nad 100°C, infrasauny pracují s maximální teplotou okolo 60°C,“ vysvětluje Marcela Bínová z Hornbachu. Infračervené záření si mohou dopřát i děti nebo lidé, kteří jsou citliví na vysoké teploty. Finské sauny jsou vhodné především pro lidi, kteří jsou v dobré fyzické kondici.

Rozdíl mezi nimi spočívá i v samotném ohřívání těla. Infračervené záření proniká hluboko a působí v podkožní tukové tkáni. Tělo se tak ohřívá přirozeně, zatímco ve finské sauně se člověk potí v důsledku vysoké teploty. Vyloučený pot vlivem teplotního šoku chrání tělo před přehřátím, má vyšší obsah vody a tedy nižší detoxikační účinky.

sauna

Infrasauny pomáhají uvolnit napětí, natažený sval, křeče a bolavé klouby. Oblibě se také těší díky svým rozměrům. „Zaberou málo místa, jsou výborným doplňkem interiéru a především jsou energeticky úspornější než finské,“ dodává Bínová z Hornbachu. Finské sauny se na požadovanou teplotu zahřívají přibližně hodinu, infrasauny v průběhu desítek minut.

sauna

Nepotřebujete velký prostor

Pokud si plánujete pořídit infrasaunu, nemusíte disponovat rozsáhlým prostorem. Dostatek místa budete potřebovat pouze při sestavení. Umístit ji můžete do koupelny, ložnice či suterénu. Před samotnou stavbou však myslete na to, abyste měli dostatek místa pro vstupní dveře.

Infrasaunu koupíte v předem připravené sestavě s podrobným návodem na montáž i obsluhu. „Pro zapojení potřebujete jen elektrickou zásuvku na 230 V,“ radí Marcela Bínová z Hornbachu. Montáž vyžaduje základní zručnost se šroubovákem, protože je složena z již předmontovaných komponentů. Nejdřív se položí samotná podlaha a na pero a drážku se potom nasunou jednotlivé stěny. Připevněte je k sobě šrouby. Posledním krokem je instalace stropu a zapojení elektroniky. Pořídit si doma vlastní wellness oázu je snadné, nechte se inspirovat praktickými návody a tipy z Hornbachu.

sauna

„Pobyt v takto sestavené infrasauně si můžete zpříjemnit různým příslušenstvím a doplňky pro relaxování,“ doplňuje Bínová. Obstarat si můžete různé vonné esence, které umocňují pocit odpočinku, peelingové soli, masážní rukavice či ionizátory, které uvolňují dýchací cesty a podporují prokrvení pokožky. Co všechno je možno si doma dopřát k příjemné relaxaci, můžete v pohodlí domova vybírat a koupit on-line, a vše si nechat zdarma doručit až domů.

ZDROJ: PR článek společnosti Hornbach.