Interiér

Volně stojící vana jako dominanta koupelny

Existuje mnoho způsobů, jak řešit koupelnu a jak koncipovat její prostor. Máte-li to štěstí, že vaše koupelna disponuje větším prostorem, zvolte volně stojící vanu čili vanu v prostoru. Volně stojící vany jsou svým tvarem a impozantním vzhledem nepřehlédnutelným klenotem.

koupelna s volně stojící vanou
Zdroj: SANITINO s.r.o.

Kreativní uspořádání

Volně stojící vana poskytuje řešení, které se pohybuje v kategorii luxusu či nadstandardu, neboť vyžaduje poněkud více prostoru než běžná vana, spočívající u některé ze stěn místnosti. Díky volně stojící vaně můžete váš prostor využít mnohem kreativněji!

Chcete vanu přímo pod střešním oknem uprostřed místnosti? Proč ne! Taková vana vás odmění pocitem vysokého komfortu a pohodlí. Až budete ležet v lázni, nic vás nebude omezovat a koupelna bude vypadat vzdušně.

Vyberte si váš styl

Volně stojící vany přinášejí neuvěřitelnou rozmanitost tvarů a velikostí. Jejich variabilita není nijak omezena, k dostání jsou vany do koupelny s klasickými nožičkami, vany v moderním oválném tvaru, či luxusní vany, které jsou skutečnými uměleckými díly. Ať už máte rádi moderní, retro anebo luxusní design, volně stojící vanu lze sladit do jakéhokoliv z těchto stylů.

Tip: Pokud chcete opticky více rozčlenit prostor, nebojte se dát vanu na vyvýšené pódium nebo k ní postavit schůdky.

Koupelna s volně stojící vanou v oranžové barvě
Zdroj: SANITINO s.r.o.

Materiál jako jedno z kritérií

Litinové vany

Na výběr máte z velkého množství materiálů. Máte-li rádi art deco nebo obecně retro, nejspíš se zhlédnete v klasické litinové vaně na nožičkách. Litinové vany jsou jedny z nejkvalitnějších, a kromě jejich bytelnosti mají skvělé tepelné vlastnosti. Voda v nich zůstane teplá mnohem delší dobu než v jiných vanách.

Vany z litého mramoru

V moderních koupelnách vypadají úžasně oválné vany z litého mramoru. Vyznačují se vysokou pevností, stabilitou a elegantním designem. Navíc jsou barevně stálé a velmi odolné vůči mechanickému poškození. Díky speciálním technologiím je jejich povrch naprosto hladký a jsou příjemné na dotek. Dejte si ale pozor na to, kam je umístíte, s výbornou stabilitou totiž souvisí také vyšší hmotnost.

Akrylátové vany

Mnohem lehčí variantu představují vany akrylátové, které se dnes vyrábějí i v kvalitnějších verzích a nemusejí udělat ostudu ani luxusně pojaté koupelně. Díky tvarovatelnosti akrylátu si můžete dopřát tvarově zajímavé kousky. Další výhodou je snadná instalace vanových doplňků, jakou jsou například madla.

Speciální materiály

Jestliže si do koupelny chcete pořídit opravdový klenot, pořiďte si vanu dřevěnou. Cypřišové dřevo je ideální pro bylinné koupele. Exotické materiály navíc skvěle odolávají vlhku. Dalším méně používaným materiálem je quaryl, který se na trhu objevil teprve nedávno. Na povrchu je velmi lesklý a disponuje odolností vůči mechanickému i chemickému poškození.

Volně stojící vana je opravdu efektním řešením a ve vaší koupelně bude atraktivním prvkem.

ZDROJ: PR článek společnosti SANITINO s.r.o.