Interiér

Jak si vybavit malou koupelnu?

Malá koupelna může být elegantní, pohodlná a funkční – vyžaduje však dobrý design. Naštěstí máme na výběr z mnoha řešení připravených speciálně pro malé interiéry. Správná volba barev a doplňků potěší i tu nejmenší koupelnu svým originálním stylem a praktičností.

bílá koupelna s vanou
Zdroj: Pixabay

Koupelna musí splňovat tři základní podmínky: měla by být bezpečná, funkční a přizpůsobená potřebám všech členů domácnosti. Chceme-li použít hotový projekt, musíme mimo jiné přijmout pozměňovací návrh na dostupné ploše. To je důležité zejména pro malé koupelny. Nejprve musíte zvážit, jaké koupelnové vybavení a doplňky jsou v něm nezbytné. Můžete se vzdát vany ve prospěch sprchové kabiny? Nebo může být pračka umístěna v kuchyni? Pouze když provedete promyšlený design koupelny, můžete začít přemýšlet o stylu, barvách a dekoracích jako je bezdotykový dávkovač mýdla nebo zrcadlo s osvětlením.

V malé koupelně stojí za to koupelnový nábytek dobře využívat. Skvělým nápadem je například koupelnová skříňka, která v designu zahrnuje prostor pro pračku. Tímto způsobem získáváme esteticky uzavřené domácí spotřebiče a spoustu místa pro kosmetiku nebo dokonce koš na prádlo. Výrobci také nabízejí nábytkové sestavy s menšími rozměry přizpůsobené malým koupelnám.

koupelna s odvlhčovačem
Zdroj: Gavri

V neposlední řadě myslete i na podmínky, které budou v koupelně panovat. Pokud víte, že větrání není optimální a bude riziko zvýšené vlhkosti a s tím spojená možnost výskytu plísní, doporučujeme pořídit do koupelny odvlhčovač vzduchu. Ten se postará o ideální podmínky.

Jakou barvu nábytku do koupelny zvolit?

Barva koupelnového nábytku je velmi důležitá – správně vybraný prostor opticky zvětší a vizuálně ho osvětlí. V malé koupelně by měly převládat jasné barvy, nejlépe lesklé. Nadčasová bílá je bezpečné a elegantní řešení. Pokud zvolíte skandinávský styl, nebojte se použít bílý nábytek s dřevěnými doplňky.

Umývadlo s baterií
Zdroj: Pixabay

I velmi malá koupelna potřebuje prostor pro kosmetiku a základní čisticí prostředky. Na malém prostoru je skříňka s umyvadlem dokonalá. Poskytuje nejen úložný prostor, ale také chytře skrývá nevzhledné vodovodní instalace. Když k tomu přidáte módní tvar umyvadel a elegantních koupelnových baterií, získáte velmi atraktivní efekt bez zbytečné ztráty místa.

ZDROJ: PR článek společnosti Gavri s.r.o.