Dům a stavba Interiér

Jak probíhá pokládka vinylové podlahy?

Rozhodli jste se pro vinylovou podlahu a čeká vás její pokládka? Vinylová podlaha je v současné době díky svým vlastnostem jednou z nejoblíbenějších krytin. Vděčí tomu především své vysoké odolnosti, příjemnému povrchu, nízké úrovni kročejového hluku, snadné údržbě i širokému výběru dekorů. Pojďme se podívat, jak samotná pokládka probíhá.

Vinylové podlahy

Pokládka vinylové podlahy

Pokládka je v první řadě závislá na typu vinylové podlahy, jíž jste dali přednost. Jinak probíhá montáž lepených vinylových dílců a jinak pokládka zámkové či samolepící vinylové podlahy. Jak tedy postupovat u jednotlivých druhů krytiny?

Snadná pokládka? Zámková vinylová podlaha

Zámková vinylová podlaha je velmi oblíbenou volbou právě z důvodu jednoduché pokládky, kterou zvládnete i sami bez nutné pomoci odborníků. Samotný název této podlahy se odvíjí od zámkových spojů, jimiž je podlaha vybavena. Díky nim do sebe jednotlivé dílce při pokládce jednoduše zapadnou. Další výhodou je tolerance menších nedostatků podkladu.

Tip: Podlahy FatraClick

Podlahy FatraClick české značky Fatra jsou vybaveny patentovaným zámkovým spojem, jenž umožňuje velmi snadnou a rychlou pokládku. Tyto podlahy navíc nabízí celou řadu dekorů, které imitují dřevo. Dokonalá imitace spočívá nejen v přírodní kresbě dřeva na pohled, ale také na dotek.

FatraClick, dub selský
FatraClick, dub selský

Podívejte se na video s pokládkou.

Podlahová krytina FatraClick je vyrobena tak, že její konstrukce kombinuje výhody vinylových a klasických dřevěných podlah. Vybírat si můžete z mnoha dekorů imitujících dřeviny jako dub, javor, kaštan či ořech. Autentická kresba dřeva dodává tomuto typu podlahy výjimečnost a je velmi příjemné na dotek. Oceníte skutečně pestrou nabídku odstínů, které vypadají v místnosti naprosto luxusně. Milujete-li pocit tepla nejen na dotek, pak je tato podlaha skvělá volba.

řez podlahou Fatraclick
Fatraclick – řez

Lepené vinylové podlahy

Klasické vinylové dílce se lepí k podlaze za pomocí profesionálního podlahářského lepidla.
U tohoto druhu vinylové podlahy je velmi důležité, aby podklad byl dokonale rovný a hladký. V případě drobných nerovností by se mohly tyto nerovnosti promítnout na novou podlahu. Pokud jste si jistí, že máte dokonale rovný podklad, můžete se pustit do samotné montáže. Pokud s pokládkou nemáte zkušenosti, je na místě přivolat profesionála. Velmi důležité je totiž odhadnout správné množství lepidla, takže pokládka je náročnější, než v případě předchozího druhu.

Tip: Podlahy Thermofix

Pokládka podlahy Thermofix není nic složitého. Dílce se lepí těsně vedle sebe bez vzniku jakýchkoliv spár či mezer. Detailní informace o potřebném nářadí, přípravě podkladu a kontrole dodaných dílců najdete v kladečském předpisu Thermofix. Pro kladení Thermofixu doporučujeme využívat profesionální kladečské firmy.

podlaha Thermofix, travertin
Thermofix, travertin

Podívejte se na video s pokládkou Thermofixu.

Thermofix je speciální vinylová podlahovina. Jednotlivé dílce jsou vysoce kvalitní a patří mezi nejlepší typy podlah na světě. Vyrábí se již od roku 2003. Nejnovější kolekce zahrnuje 62 dekorů v imitacích dřevo, kámen a koberec. Tuto podlahu můžete položit do místností se zvýšenou vlhkostí, zvýšenou zátěží či podlahovým vytápěním.

Titulná foto: Pixabay
ZDROJ: PR článek společnosti Fatra, a.s.