Dům a stavba Interiér

Krbová kamna pro nízkoenergetické stavby

Majitelé domů v nízkoenergetickém standardu si mohli až donedávna nechat o chvílích strávených u plápolajícího krbu jen zdát. Že tomu tak již nemusí být, Vás jistě přesvědčí firma Romotop ze Suchdola nad Odrou, která přináší na tomto poli celou řadu řešení.

V dnešní době kdy se u moderních domů rapidně snižuje potřeba energie na vytápění, bylo třeba reagovat na požadavky zákazníků. Proto firma Romotop zařadila do svého portfolia krbová kamna Aledo, Laredo a teplovodní Espera.

Běžná krbová kamna dodávají do svého okolí krátce po zátopu a přikládce vysoký tepelný výkon, což u nízkoenergetických domů může způsobit přetopení a s tím spojenou nepohodu a naopak po dohoření jejich teplota rychle klesá. Z tohoto důvodu jsou nad topeništěm i v zadní části kamen umístěny akumulační tvarovky, které jsou schopny během topení pojímat do sebe vyzářené teplo z procesu hoření. Akumulační tvarovky ve spojení se špičkovou konstrukcí krbový kamen Vám dokáží předávat teplo do prostoru až 8 hodin po dohoření plamene.

Opravdovým skvostem jsou krbová kamna Espera s teplovodním výměníkem. Inovativní řešení konstrukce teplovodního výměníku společně s dvojitým prosklením dveří, výrazně zvyšuje celkovou účinnost a užitnou hodnotu krbových kamen Espera. Právě výše uvedené dvojité prosklení dvířek, kde vnitřní sklo je pokoveno speciální reflexní vrstvou, odrážející teplo zpět do spalovací komory, snižuje prostup tepla přes prosklení a zvyšuje účinnost teplovodního výměníku. Tak aby byly maximalizovány tepelné zisky, je celý povrch kamen izolován.

Krbová kamna Espera s teplovodním výměníkem

Mottem firmy Romotop je „ekonomický a ekologický provoz“, proto je v kamnech Espera použit vysoce účinný systém vedení spalin Double Spin se dvěma deflektory, který napomáhá odvodu spalin do hrdla vložky s cílem dosažení maximální ekologie, čistoty spalování a zvýšení účinnosti spalování až o 10%

Dalšími krbovými kamny firmy Romotop jsou Laredo s akumulací. Speciální akumulační tvarovky Romotop jsou umístěny v prostoru nad spalovací komorou. Při účinnosti 80% dosahuje regulovatelný výkon hodnot 3-8 kW, což znásobuje variabilitu užití těchto kamen. Uživatelská přívětivost je tvořena například jediným ovladačem vzduchu, kterým lze ovládat oba přívody vzduchu. Estetické nároky zákazníka jistě uspokojí celoskleněná dvířka a výběr z variant – plechové, s pískovcem, s kamenem a samozřejmě s oblíbenou keramikou, dodávanou opět ve třiceti možných glazurách.

Krbová kamna Laredo s akumulací

Poslední kamna Aledo vynikají svým elegantním designem, velkoplošným prosklením a velmi úzkým topeniště co do hloubky. Dříve bylo nemyslitelné spojení velké prosklení a nízký výkon, avšak firma Romotop přivedla na svět krbová kamna Aledo s velmi nízkým výkonem. Spodní hranice regulovatelného výkonu se posunula na hodnotu 3kW. Tento fakt je předurčuje pro hojné užívání v nízkoenergetických objektech. Aby i u těchto kamen bylo dosaženo designové neotřelosti, je možné jako i u kamen Aledo opatřit korpus kamenem nebo keramikou.

Keramická krbová kamna Navia

S krby Romotop si nepořizujete jen výrobek, ale organickou součást Vašeho domova. Krása živého ohně Vás nikdy neomrzí.

ZDROJ: PR článek firmy Romotop spol. s.r.o.