Dílna a hobby

Výkon velké svítilny v přívěsku na klíče

Fenix UC02 je klíčenková svítilna s micro-USB nabíjením, která zaujme neočekávaně vysokým světelným výkonem 130 lumenů při zachování skutečně miniaturních rozměrů. Tato novinka splňuje atributy kategorie svítilen pro každodenní nošení naprosto dokonale.

Není tomu tak dlouho, kdy jsme si doma svítili velkými a těžkými svítilnami na čtyři „buřty“, které ze žárovky dokázaly vyloudit světelný tok kolem 40-50 lumenů. Dnes si můžete na klíče zavěsit kompaktní nabíjecí svítilničku Fenix UC02 zanedbatelných rozměrů, která poskytne trojnásobný světelný výkon a dosvítí přitom do vzdálenosti až 48 metrů. Zdrojem světla je moderní  LED Cree XP-G2 S2, která je napájena Li-ion akumulátorem typu 10180. Napájecí micro-USB konektor najdete skrytý pod hlavou svítilny. Po jejím odšroubování jednoduše připojíte USB kabel a svítilnu nabijete stejně jako například vás mobilní telefon. Informační LED červeným svícením indikuje nabíjení akumulátoru. Zelené světlo vás potom upozorní na jeho plné nabití, které trvá přibližně 45 minut.

Svítilnu uvedete v chod utažením její hlavy, mírným dotažením aktivujete nízký režim, dalším pootočením na doraz závitu přejdete do režimu vysokého. Povolením hlavy potom svítilnu snadno vypnete. Nízký režim o 10 lumenech nabízí výdrž 3 hodin a 50 minut a poskytne dostatek světla například pro osvětlení zámku při odemykání vchodových dveří v noci, čtení nebo orientaci například ve stanu a v jiných menších prostorech. Vysoký režim potom po dobu 25 minut rozzáří okolí s nepřehlédnutelným svitem 130 lumenů. Dokonale vám prosvětlí cestu domů ztemnělým parkem, výrazně zvýší vaši bezpečnost při chůzi po neosvětlené krajnici silnice nebo pomůže při orientaci ve ztemnělých prostorách domu jako je sklep nebo půda. Svítilna díky garantovanému stupni krytí IP68, který znamená prachotěsnost a vodotěsnost do hloubky 2 metrů, vybízí k využití při outdoorových aktivitách jako je například kempování. Tohoto světelného pomocníka se také vyplatí vozit s sebou v autě. Určitě každý z nás pamatuje, kdy v něm hledal nějaký zapadlý předmět a běžné osvětlení interiéru auta k tomu nepostačovalo. Díky uvedeným parametrům beze zbytku naplňuje kritéria oblíbené kategorie EDC (every day carry), svítilen pro každodenní použití.

Fenix UC02 je na trh uváděna ve třech módních barevných variantách, modré, fialové a červené, čímž nepochybně rozšiřuje svůj potenciál mezi ženy a případně děti. Připevnit jí lze nejen na klíče, ale třeba také na zip batohu nebo na šňůrku kolem krku.

Všechny parametry svítilny – světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost – jsou měřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009

Svítilna Fenix UC02 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 699 Kč včetně DPH.

Podrobnosti na www.kronium.cz