Dílna a hobby

Věnec z rámečků

Možná, že znáte situaci, kdy se doma hromadí nejrůznější předměty a dekorace pro které nemáme využití, ale vyhodit se nám je nechce. Já jsem takhle již několik let přemisťovala kulaté rámečky na obrázky. Stále se do nich nic nehodilo, a tak jsem se rozhodla využít je k jinému účelu, než rámování – a slepila jsem z nich věnec na dveře.

Připravila: Alena Isabella Grimmichová, foto: autorka

Na věnec jsem pak využila také další ze svých “sbírkových předmětů“, kterých mám nemalé množství – mušle a ozdoby. Zkuste se vypořádat stejným způsobem třeba se starými náramky, kroužky na záclony nebo i s krabičkami od sýrů, od kosmetiky a podobně.

Co budeme potřebovat

dřevěné rámečky na obrázky

lepicí pistole

bílý papírový provázek

mušle a další ozdoby

organtýn, stuhy, nůžky

Jak postupujeme

Rámečky složíme do kruhu a pomocí pistole je k sobě slepíme. Před lepením je dobré si tužkou vyznačit místa spojů (obr. 1). V místě slepení ještě rámečky pro zpevnění provážeme provázkem (obr. 2). Konce provázků necháme volně přesahovat a využijeme je tak k výtvarnéme efektu (obr 3). Věncem pevně propleteme a provážeme světle krémový organtýn (obr. 4 a 5). Vybereme si různé druhy mušlí nebo kamínků (obr. 6) a přilepíme je na jednotlivé rámečky i na organtýn (obr. 7). Umístění mušlí je potřeba si předem dobře vyzkoušet. Méně ozdob je většinou lépe než moc (obr. 8). Ze stužek a provázku si vytvoříme velkou mašli (obr. 9). Mašli a provázek na zavěšení přivážeme na vrchol věnce (obr. 10). Na závěr přilepíme na věnec ozdoby. Já jsem použila vosková srdíčka (obr. 11). Než jsem si uvědomila, že je lepím horkou pistolí, tak se mi kousek srdíčka roztavil. Když si ale dáte pozor a vezmete toto v úvahu, tak s lepením vosku žádný problém není. Hotový věnec (obr. 12) pověsíme na dveře. Veškerý materiál, který jsme zde použili, přitom obstojí třeba i na venkovních dveřích domu.

Článek včetně postupových fotek v RPN č. 7-8/2013

Nepřehlédněte