Dílna a hobby

Ocenění Kozlíka Šikuly za rok 2013

Na sklonku minulého roku vyhlásila naše redakce soutěž o Ocenění Kozlíka Šikuly. Přihlásit se mohly obchodní společnosti působící na tuzemském trhu s nabídkou produktů a služeb pro dům a zahradu v kategoriích Zahradní technika a nářadí, Zahradní bazény, Výživa a ochrana rostlin a Domácí miláčci. Vítězné diplomy byly slavnostně předány 6. ledna 2014 v pražském Café Vítkov.

Připravila: Ivana Hudcová, foto: Štěpán Luťanský a archivy firem

Vítěze vybírala tříčlenná odborná porota ve složení: Jaromír Malich – nezávislý odborník na zahradní mechanizaci a zahradu, Ivana Hudcová – šéfredaktorka časopisu Recepty prima nápadů a Dana Eklová-Makrlíková – zahradní architektka. Sledována byla řada hledisek a kritérií, především design, bezpečnost, jednoduchost používání a manipulace, inovativnost, skvělé konstrukční řešení, zda jde o produkt ideální pro zanedbané pozemky nebo do nejhoršího terénu, výrobek vhodný pro ženy, produkt vhodný pro celou rodinu, hi-tech výrobek, dále skvělý poměr cena/výkon, ekologičnost provozu, netradičně řešený produkt. Kategorie, do kterých se nepřihlásily alespoň čtyři výrobci, byly zrušeny. A kdo a za co jaké ocenění získal?

Firma AGROBIO OPAVA

v kategorii Hnojiva chemická za univerzální komplexní kapalné NPK hnojivo Fantazie NPK s aplikátorem, a to za novou jedinečnou kombinací živin, výrazně podporující růst rostlin a tvorbu kořenů a plodů bez obsahu balastních látek. Bonusem je jednoduchá aplikace, praktický uzávěr, automatické dávkování bez rizika přehnojení, správné dávkování bez vlivu na tlak vody. 

v kategorii Zahradní stroje a nářadí pro ženy za BD ručního zahradního nářadí, protože nabízí kvalitní konstrukci s komfortní rukojetí ve spojení s dárkovým balením.

Firma AGRO CS

v kategorii Ochrana rostlin chemická za přípravek Travin za moderní způsob likvidace plevelů typu 3 v 1, kombinující selektivní herbicid, hnojivo a zeolit. Přípravek se navíc nerozpouští ve vodě a vyznačuje se jednoduchou aplikací.

 v kategorii Osiva za Floria travní směs Král trávníků s ohledem na skvělý výsledek, který použití směsi přináší v podobě neobvykle hustého, sytě zeleného trávníku během pouhých dvou měsíců.

v kategorii Biopreparáty za přírodní kontaktní fungicid a insekticid Natura Rock Effect za to, že funguje nejen jako postřik

Firma ANTICOR

v kategorii Vertikutátory a provzdušňovače za zahradní robot Mantis, a to za multifunkčnost, díky níž bleskurychle zatočí s udusanou půdou, ořeže okraje trávníku nebo vyčistí trávník. Díky nízké váze jde o stroj vhodný i pro ženy. 

Firma BAYER s. s r. o.

v kategorii Ochrana rostlin chemická za prostředek Bayer Garden Calypso – za to, že škůdce systémově likviduje a funguje jako kontaktní a požerový širokospektrální prostředek. 

v kategorii Ochrana rostlin chemická za prostředek Bayer Garden Decis za to, že funguje nejen jako širokospektrální, kontaktní požerový jed proti nejrůznějším škůdcům, ale také jako repelent, a to i za nízkých teplot.

v kategorii Biocidy za venkovní nástrahu Bayer Garden K-Othrine 25 SC za to, že hubí obtížný hmyz nejen v domácnostech, ale i na zahradách, a to včetně klíšťat v trávníku a komárů či mravenců v domech. 

Firma DAKR

v kategorii Bubnové sekačky a mulčovače za stavebnicovou sekačku FD2-H/BS 950E jako stroji s mimořádně zajímavou výbavou, zahrnující silný motor BS 950E o objemu 223 ccm a značkový hydropojezd. Komu je málo záběr sečení 69 cm, může sáhnout po adaptéru šíře 125 cm.

Firma HONDA

v kategorii Robotické sekačky za sekačku Miimo HRM 500EA za nadčasovost, zahrnující i fakt, že se vypořádá s jakýmkoli tvarem či velikostí pozemku a nevadí jí déšť ani vedra, a to vše ve spojení s tichým provozem a skvělým designem.

v kategorii Sněhové frézy za frézu HSM 1390 iK1ZE, a to za skvěle propracovanou konstrukci ve spojení s hybridním pohonem. V kategorii špičkových sněhových fréz patří tato k nejlepším