Dílna a hobby Vaření Zahrada

Fiskars přináší nové zahradní nářadí, kuchyňské pomůcky i nářadí do dílny

Finská společnost Fiskars představila aktuálně hned několik zajímavých novinek. V oblasti zahrady se jedná o několik nových přírůstků patřící do odolné řady nářadí Xact v oblasti kuchyně představila nové pomůcky Functional Form a v oblasti hobby přináší zcela nové nůžky na plech a další výrobky Hardware.

vaření s nádobím Fiskars

Rozšíření řady Xact

Nástroje Fiskars řady Xact, jejíž součástí byly doposud především rýče, vidle a vytrhávače plevele, vynikají především svou odolností a pevností. Aktuálně společnost Fiskars rozšířila řadu Xact o několik druhů nových nástrojů určených k péči o půdu, jako je například kultivátor, ruční hrábě, lopatka, nůž na spáry či škrabka na plevel. Současně přibylo i několik nových druhů hrábí na hlínu i listí. Nástroje řady Xact mají zpevněnou hliníkovou násadu, která zajišťuje jejich zvýšenou tuhost. Části nástrojů, které přicházejí do styku s půdou, jsou pak vyrobené z nerezové oceli. Na všechny výrobky řady Xact je prodloužená záruka 25 let.

Kultivátor Xact

Nový kultivátor Xact má naostřené hroty z nerezové oceli a je určen ke kypření půdy a její kultivaci. Držadlo má ergonomický tvar a je vyrobeno z tvrzeného hliníku s povrchovou úpravou Softgrip, díky které nástroj neklouže z ruky. Delší držadlo zajišťuje dobrou vyváženost nástroje a má v sobě otvor pro snadné zavěšení a skladování.

kultivátor Xact s ocelovými hroty od firmy Fiskars

Hrábě na listí XXL

Extra široké hrábě Fiskars Xact jsou určeny pro efektivní hrabání listí na velkých plochách. Čepel je široká 63 cm a pružné prsty z odolného plastu zabraňují podklouznutí hrabanému listí. Mají lehkou násadu z tvrzeného hliníku obalenou v místě úchopu funkčním materiálem Softgrip. V neposlední řadě disponují praktickým otvorem pro zavěšení a jednoduché skladování.

široké hrábě Fiskars Xact pro hrabání lístí

 Nové kuchyňské pomůcky Fiskars Functional Form

Nádobí Functional Form kombinuje funkčnost s ergonomií, bezpečností a inovativním designem tak, aby ho bylo možné snadno používat, čistit a skladovat. Součástí řady Functional Form jsou hrnce, rendlíky a pánve, které je možné používat na všech typech varných desek. Nově k nim přibyly kuchyňské pomůcky jako kleště, lopatka či naběračka na těstoviny, ale například i cedník, či poklička na pánev. Jsou charakteristické kombinací černé a oranžové barvy a disponují praktickými silikonovými prvky pro pohodlné vaření s důrazem na snadné použití, čištění a skladování.

 

nádobí do kuchyně

Lžíce Functional Form

Lžíce je vyrobena z velmi kvalitního plastu s pružnými silikonovými okraji. Ohebný silikonový okraj přilehne k pánvičkám a hrncům a snadno s ním vytřete zbytky jídla bez rizika poškrábání povrchu. Lžíci lze využít na vaření a servírování potravin. Současně lze použít i jako měrku, protože v pracovní části je integrovaná měřící stupnice. Lžíce je vhodná pro praváky i leváky a na konci rukojeti má praktický otvor na zavěšení.

plastová lžíce se silikonovými okraji

Nový cedník Functional Form

Otvory po obvodu cedníku pro odtok vody jsou dostatečně malé na to, aby udržely i ty nejmenší slévané suroviny. Díky složitelné konstrukci a krátkému držadlu vyniká svou skladností a nezabere skoro žádné místo v kuchyni. Lze ho použít též jako pařák na zeleninu, nebo knedlíky.

 

oranžový cedník s krátkým držadlem pro snadnější uskladnění

Nové nástroje Hardware

Řada nářadí Fiskars Hardware zahrnuje například kladiva, bourací palice, sekery nebo nože, vše speciálně navržené na tu nejtěžší práci. Nově do této řady přibylo hned šest nových druhů nůžek na plech, několik nových pákových štípacích kleští, nůžky na náročnou práci a několik pracovních nožů.

Převodové nůžky na plech Hardware, přímé

Celková délka nůžek je 255 mm a jsou vhodné stříhání plechu. Mají v sobě zabudovaný šikovný převodový mechanismus PowerGear, díky kterému je střižný výkon o 40% větší. Jsou určeny pro kutily i profesionály.

Převodové nůžky na střihání plechu

Univerzální nůž se zasunutelnou čepelí Hardware CarbonMax

Pracovní nůž CarbonMax má ergonomicky tvarovanou pogumovanou rukojeť, díky které skvěle padne do ruky a nesmeká se. Nůž je vybaven úložištěm na 5 náhradních břitů, které vám dovolí kontinuálně pracovat, přičemž výměna břitů je velmi rychlá a pohodlná. Boční pojistka zabraňuje náhodnému stažení nože.

Pracovní nůž CarbonMax s ergonomicky tvarovanou pogumovanou rukojetí

www.fiskars.cz

ZDROJ: PR článek společnosti FISKARS