Zahrada

Zahradní krby – k posezení u ohně a grilování

Rodinná slavnost či jiná společenská událost se často odehrává na vlastní zahradě. A s tímto souvisí také příprava pohoštění nebo tradiční společné opékání buřtů či grilování. Při těchto příležitostech je pomocníkem přenosný zahradní gril nebo stále populární stavebnicový zahradní krb.

Zahradní krb rohová sestava Atlas
Zdroj: www.zeleneudoli.cz

Ani nejdokonalejší přenosný plechový gril nevytvoří se zahradou přirozený, odolný a trvalý celek. Oproti tomu zahradní krb se svojí přirozenou solidní hmotností, estetickým tvarem a přírodním povrchem může v zahradě vytvořit harmonicky vyvážený doplněk stejně jako např. jezírko, lavička či jiný prvek zahradní architektury.

I v oblasti zahradních krbů se s časem mění požadavky zákazníků, a přestože se nejedná o produkt podléhající snadno módním trendům, lze pozorovat po letech upřednostňování některých materiálů, povrchů, velikostí a barev. Jak se mění materiály při stavbách domů, tak se přirozeně majitelé těchto domů přiklánění k vhodnějším materiálům a povrchům.

Proto byla např. dříve nejoblíbenějším materiálem krbových komínů měď. Postupně se však čím dál více zákazníků přiklání k nerezi a i k černému lakovanému plechu. Celobetonové krby se těší také stále oblibě z důvodu tradičního vzhledu, příznivé ceny a robustní konstrukci.

Zahradní krb Arcus COLORA | Zdroj: www.zeleneudoli.cz

Podobné je to i s povrchy a velikostí. Roste zájem o rozměrnější a i cenově náročnější rohové sestavy a nejen o vymývané povrchy, ale i povrchy otryskané. Rovněž se více využívají hodnotnější materiály jako je žula, šamot, keramika atd.

Při výběru zahradního krbu se lze řídit požadavky, které na krb máme. Jaký máme k dispozici prostor z hlediska velikosti a tvaru /rohová sestava, rohové provedení, běžné přímé provedení krbu/? Chceme krb pouze pro běžné grilování nebo využijeme i douzovací nástavbu?

Chceme využít krb i na běžný oheň s otevřenými plameny nebo jen na dřevěné uhlí či grilovací brikety? Potřebujeme také odkládací plochu, stolek ze stejného materiálu? Pokud si zodpovíte tyto a další podobné otázky, zjednodušíte si výběr konkrétního typu a provedení. U tradičního dodavatele těchto krbů Zeleného údolí všechna tato doporučení k výběru uplatníte.

Zahradní krb Atlantik s douzovací střechou
Zahradní krb Atlantik s douzovací střechou | Zdroj: www.zeleneudoli.cz

Dobře vybraný zahradní krb zcela přirozeně splyne se zahradou a vytvoří příjemné zákoutí umožňující venkovní grilování či pouze uklidňující kulisu otevřených plamenů pro vaše zahradní párty.

ZDROJ: PR článek autorizovaného prodejce zahradních krbů: Zelené údolí.cz