Zahrada

Přemýšlíte jaké odrůdy rajčat zasadit? Zde jsou tipy na ty nejlepší

Rajčata byla vždy oblíbenou zeleninou našich zahrádek a nabídka je opravdu veliká. Pomůžeme Vám vybrat a možná i trochu připomenout….

keříčková rajčata
Zdroj: archiv SEMO

„Koktejlové“ rajče

Chutné, tzv. „koktejlové“ rajče BEJBINO F1 z kolekce PRO MLSNÉ JAZÝČKY je léty prověřená  odrůda s mimořádně chutnými a pevnými plody o hmotnosti 30–40 g. Plody jsou dostatečně pevné, poměrně odolné k praskání, vynikají výrazným aroma a mimořádnou chutí s vyváženým poměrem cukrů a kyselin. Rostlina vykazuje celkovou vysokou toleranci k listovým chorobám, včetně plísně bramborové. Odrůda je určena k pěstování na venkovním záhonu, v chladnějších oblastech i ve fóliovnících.

balení semínek rajčat
Raná odrůda JAHODO z kolekce PRO MLSNÉ JAZÝČKY má opravdu jahodové plody | Zdroj: archiv SEMO

Pro mlsné jazýčky

Raná odrůda JAHODO z kolekce PRO MLSNÉ JAZÝČKY má opravdu jahodové plody s typickým žebrováním. Plody o hmotnosti 16–20 gramů jsou výtečné sladké chuti, ale přitom dlouhodobě skladovatelné a velmi odolné k praskání. JAHODO vytváří větvený vijan plodů s násadou 16 a více plodů na vijanu. Je určeno především ke sklizni jednotlivých plodů. Jedná se o výnosné rajče, které netrpí předčasným opadem plodů.

Nově najdete v sortimentu keříčkovou odrůdu s velmi kompaktním až kaskádovitým růstem a bohatou násadou drobných rajčátek SWEET VALENTINES F1 je pro svůj vzrůst zařazena do kolekce DO NÁDOB.

keříčková rajčata
SWEET VALENTINES F1 je pro svůj vzrůst zařazena do kolekce DO NÁDOB. | Zdroj: archiv SEMO

Plody této odrůdy rajčete jsou srdcovitého tvaru, lahodné, nasládlé chuti. Výška rostliny je 30–35 cm v závislosti na kořenovém balu. Odrůda ideální pro závěsné květináče i truhlíky. Dobře snáší smíšené výsadby v nádobách. Samozřejmě se dá pěstovat i volně na záhonu.

TIP pro pěstování v nádobách:

Co dělat, abychom se zeleninou na balkóně uspěli? V kostce – musíme zvolit správnou odrůdu, přiměřenou nádobu a vhodný substrát. Musíme umístit rostlinu na místo, které jí bude vyhovovat a věnovat jí v průběhu vegetace náležitou péči, tj. zálivku, hnojení a ochranu proti chorobám a škůdcům. Rostliny ve volné půdě jsou schopny saturovat některé nedostatky v péči a agrotechnice, získají si například vláhu i živiny z hlubších půdních horizontů. Rostlina v truhlíku je však na Vaší péči maximálně závislá.

GALERIE

Komerční informace: zdroj: SEMO
Foto: archiv SEMO