Zahrada

MoravoSeed zve na Dny otevřených dveří

MoravoSeed je již přes 30 let v popředí šlechtění nových moderních a odolnějších odrůd zelenin a uvědomuje si svoji spoluzodpovědnost za popularizaci a osvětu zahradničení a pěstování zeleniny. Dny otevřených dveří jsou příležitostí nahlédnout nám „do kuchyně“ a zjistit co vše se musí stát, než si můžete semínka koupit.

Lidé na výstavě
Zdroj: MoravoSeed

S potěšením tedy zveme širokou i odbornou veřejnost na naše Dny otevřených dveří (DOD), které vám odhalí všechna tajemství šlechtitelství a semenaření.

Seznámíme návštěvníky s prací šlechtitelů, výrobců (množitelů) osiva a řadou dalších činností zajišťujících kvalitu osiv, jejich bezpečné a šetrné ošetření a zabalení. Bude možnost diskutovat s odborníky společnosti otázky posledního vývoje ve šlechtění a výrobě osiv, ale také o vlastním pěstování zeleniny.

První DOD s podtitulem Exkurze do světa osiv Mikulov ´23 proběhne už 17.6.2023, od 9:00 hod. v sídle naší společnosti v Mikulově (Mušlov 1701/4). Hlavní náplní budou komentované prohlídky celého procesu od chvíle, kdy semena dorazí do našeho skladu, přes jejich zpracování, ošetření, balení až po okamžik, kdy jsou připravena k odeslání zákazníkům. V laboratoři se seznámíte s metodami rozborů a se způsoby stanovení čistoty, klíčivosti a dalších parametrů osiv důležitých pro bezvadné vzcházení semen a úspěšné pěstování.
Děti se mohou těšit například na naučnou stezku se soutěží o zajímavé ceny a na krátká představení u stánku našeho partnera – Festivalu dětské knihy Knihopásek.

Lidé na výstavě
Zdroj: MoravoSeed

V sobotu 19.8.2023 vás přivítáme na Přehlídce odrůd zelenin Lednice ´23 na naší šlechtitelské stanici v areálu MENDELU (Valtická 334, Lednice na Moravě). Zde uvidíte výsledky práce našich šlechtitelů přímo na záhonech. Na teplé jižní Moravě představíme hlavně rajčata, papriky, okurky, cibule, …. Kromě dívání však budete moct také ochutnávat plody našich odrůd.
Váš výlet do Lednicko-valtického areálu určitě zpříjemní i prohlídka Tematických zahrad Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity.

Přehlídka odrůd zelenin Svijanský Újezd ´23 (obec Svijanský Újezd 108, nedaleko Turnova) bude třetí příležitostí, kde nás můžete navštívit, a to 23.9.2023. Tato šlechtitelská stanice se zaměřuje především na šlechtění odrůd kořenové, plodové, listové a košťálové zeleniny. Na pozemcích i v ochutnávce vám představíme hlavně nové odrůdy těchto druhů.

Lidé ve skleníku
Zdroj: MoravoSeed

Partnery letošních Dnů otevřených dveří jsou značky FISKARS, PLASTIA, KUBOTA, WEIKI a BIOCONT, se kterými jsme pro návštěvníky připravili Tašku plnou dárků, s nimiž bude pěstování ještě radostnější.

Na všech DOD na vás bude čekat také:
Prodej osiv za zvýhodněné ceny
Další program (budeme průběžně informovat na sociálních sítích)
Program pro děti se soutěžemi o ceny
Chutné občerstvení
Vstup a dostatek parkovacích míst zdarma

Organizované skupiny prosíme o nahlášení účasti předem na e-mail marketing@moravoseed.cz.

Aktuální informace budeme zveřejňovat na našich sociálních sítích:

Facebook: MoravoSeedOriginal (www.facebook.com/MoravoSeedOriginal/events)
Instagram: MoravoSeedOriginal

Těšíme se na setkání.

Radek Aust
výkonný manažer

MORAVOSEED CZ a.s.
Mušlov 1701/4, 692 01 Mikulov, ČR
www.moravoseed.cz

Komerční informace; zdroj: MORAVOSEED