Zahrada

Jak na řasy v jezírku?

Máme na zahrádce malé jezírko. Chováme v něm několik karasů. Ale voda je stále znečišťována množstvím řas. Prosím poraďte, jak je odstranit a zároveň neublížit rybám? Dotaz od Marie Kolomazníkové z Velké Bíteše.

V současné době se na trh dostává nový přípravek s názvem Aquafish. Jeho výjimečné vlastnosti spočívají především v omezování tvorby řas, odbourávání a mineralizaci organických kalů, úpravě pH na neutrální hodnoty a odstraňování toxických organických látek a zápachu. Tento biologický přípravek obsahuje saprofytické nepatogenní mikroorganismy, uhličitan vápenatý mořského původu a obohacený porézní vulkanický minerální nosič. Sto gramů přípravku je určeno na 100 l vody.

Aplikace se provádí velmi jednoduše tak, že potřebné množství přípravku aktivujeme po dobu 20 minut v 0,5 l vlažné vody, poté se rozptýlí po ošetřované vodní ploše nebo je možné dávku vmíchat do vrstvy sedimentu na dně. Přípravek není škodlivý pro člověka, zvířata ani rostliny. Nenahraditelný je rovněž při ošetřování a udržení dlouhodobé čistoty akvárií.

Text: Ing. Ludmila Dušková, foto: autorka, Isifa/Shutterstock