Vaření

Nové odsavače par MORA: pomocník pro čerstvý vzduch v kuchyni

O spokojenosti strávníků mnohdy rozhoduje zdánlivý detail. Dojem z výtečného nedělního rodinného oběda, jehož příprava vám dala spoustu práce, mohou pokazit nelibé pachy a výpary, které se z kuchyně šíří celou domácností. Řešením jsou kvalitní, vysoce účinné odsavače par. Tradiční česká značka MORA uvádí na trh více než 20 nových modelů komínových odsavačů par, které zajistí nejen čistý vzduch, ale díky vytříbenému modernímu designu se stanou ozdobou kuchyně. Bonusem je vysoký výkon, nízká hlučnost, jednoduché ovládání a příznivá cena.

Značka MORA jako jediná na trhu nabízí odsavač, který má až 7 možností odtahů. Není-li v kuchyni k dispozici externí odtah, u všech odsavačů je možný provoz na recirkulaci.  Velmi praktická je speciální funkce Power Boost, sloužící pro rychlé odsátí výparů při extrémním vaření – např. současně 4 velké hrnce při přípravě náročnějšího menu.

Po jejím aktivování odsavač dosáhne maximálního sacího výkonu až 720 m3/h. A bez velkého hluku – některé modely odsavačů umožňují extra tichý provoz – pouhých 51 dB! K dispozici je extra funkce 24 hodin (automatické čištění vzduchu v místnosti po dobu 5 minut každou hodinu) a možnost automatického vypnutí odsavače po 30 minutách.

Ovládání digestoří Direct Touch je velmi jednoduché, rychlé a pohodlné. Ke spuštění požadované funkce stačí pouhý dotek, následně se červeně rozsvítí daný symbol, takže je na první pohled zřejmé, která funkce je právě v provozu. Všechny ovládací symboly jsou umístěny pod kvalitním tvrzeným sklem, čelní plocha je tedy rovná, hladká a bez tlačítek, což výrazně usnadňuje údržbu. K dokonalému výsledku postačí použít prostředek na čištění skla, zrcadel nebo oken a lehce setřít.

Kulaté halogenové osvětlení o výkonu 20 W zaručuje komfortní osvětlení varné plochy pod odsavačem.
Odsavače par MORA jsou vybaveny praktickým kovovým filtrem proti mastnotám, který se nemusí měnit a na jeho případné nasycení upozorní symbol kontroly filtru. V případě, že bude odsavač zapojen na provoz recirkulace, je nutné použít uhlíkový filtr.

Více informací naleznete na stránkách výrobce.