Dopřejte si masáž!

ZDRAVÍ  |  DISKUSE (0)
27 / 09 / 2014
Dopřejte si masáž!

V dnešní uspěchané době stále častěji myslíme jen na to, jak rychle stihnout všechny své úkoly a povinnosti. Díky tomu jsme pak často unavení a ve stresu. Možností, jak se alespoň na chvilku odpoutat od běžných starostí a ulevit tělu i duši, je masáž v pohodlí domova. Není totiž nic příjemnějšího, než se po náročném dni nechat hýčkat svým partnerem při domácí masáži.

Masáže pomáhají lidstvu již tisíce let. Ať už jde o masáže vycházející z dědictví starých kultur nebo z nejnovějších poznatků fyzioterapie, jedno mají vždy společné: dokáží povzbudit tělo i mysl a navodit příjemnou náladu. Masáž má navíc i spoustu dalších pozitivních účinků, například dokáže mírnit otoky, odplavuje škodlivé látky, povzbuzuje činnost lymfatického systému a mírní projevy celulitidy.

Jak na to?

Při domácí masáži bychom měli vždy dodržovat určitá pravidla. Ruce laika by se měly vždy pohybovat pouze po měkkých tkáních. Vyhýbat bychom se měli také místům s lymfatickými uzlinami (např. v podpaží, na tříslech), podkolenním a loketním jamkám. Kromě zmiňovaných míst můžeme masírovat celé tělo. Vždy se snažte být citliví, masírujte zlehka a nechoďte přes bolest.

K masírování si vždy pořiďte účinného pomocníka v podobě gelů, emulzí nebo olejíčků. Osvědčený je například BIOMENT gel, který byl vyvinut ve spolupráci se zkušenými maséry. Gel si vždy nejprve rozetřete v  dlaních a chvíli ho zahřívejte na příjemnou teplotu, než začnete masírovat.

Nezapomínejte ani na to, že nesmírně důležité je také prostředí, ve kterém masáž provádíte. Teplota místnosti by při masáži měla vždy být o něco vyšší než obvykle, aby masírovanému nebyla zima a mohl se příjemně uvolnit. Ideálním doplněním masáže je pak i příjemná relaxační hudba a vonné tyčinky.

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

29 / 11 / 2017
VITAMÍN K: Na srážlivost krve i na pevné kosti (2. díl)

VITAMÍN K: Na srážlivost krve i na pevné kosti (2. díl)

více
24 / 11 / 2017
MED A JEHO VYUŽITÍ

MED A JEHO VYUŽITÍ

více
22 / 11 / 2017
DOKTOR JABLKO: Proč pěstovat jablka

DOKTOR JABLKO: Proč pěstovat jablka

více
16 / 11 / 2017
ŠTÍTNA ŽLÁZA = ZÁKLAD VŠEHO

ŠTÍTNA ŽLÁZA = ZÁKLAD VŠEHO

více
14 / 11 / 2017
ZDRAVÉ PODZIMNÍ PLODY A JEJICH VYUŽITÍ

ZDRAVÉ PODZIMNÍ PLODY A JEJICH VYUŽITÍ

více
2 / 11 / 2017
Malebné podzimní Lázně Mšené

Malebné podzimní Lázně Mšené

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace