Češi jedí málo ovoce

ZDRAVÍ  |  DISKUSE (0)
31 / 05 / 2014
Češi jedí málo ovoce

Více než dvě třetiny Čechů nesní ani doporučenou denní dávku ovoce. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti McDonald´s ČR. Navíc dva lidé z pěti nevědí, zda konzumují ovoce v dostatečném množství, nebo se o to nezajímají. Výsledky tak potvrzují, že Češi dlouhodobě patří mezi nejhorší konzumenty ovoce v Evropě.

A proto se McDonald´s ČR připojil k celoevropské iniciativě společnosti a pořádá od 31. května do 1. června 2014 speciální akci s názvem Ovocný víkend. Zákazníci ve všech českých restauracích McDonald´s dostanou v rámci této akce k menu Happy Meal jablko zdarma. Právě jablko je totiž podle uvedeného průzkumu mezi Čechy nejoblíbenějším druhem ovoce. Svým zákazníkům tak chce připomenout význam ovoce zejména v jídelníčku dětí a inspirovat je k jeho větší konzumaci.

Ovoce je pro lidský organizmus důležitým zdrojem vitaminů, vlákniny a dalších zdraví prospěšných látek. Správně bychom proto měli sníst přibližně 200 g ovoce každý den, což je jedno větší jablko, pomeranč či banán. Češi však v tomto ohledu dlouhodobě zaostávají nejen za evropským průměrem, ale i za doporučeními Světové zdravotnické organizace. Doporučené množství sedm kusů ovoce během týdne nesní dvě třetiny dotázaných. Dokonce 6 % Čechů nejí ovoce vůbec. Přitom však často mají dobré povědomí o tom, jaký je optimální příjem ovoce, jelikož téměř polovina správně uvedla, že by člověk měl sníst za týden přibližně 1,4 kg ovoce. Zřejmě tedy na něj při stravování spíše zapomínají nebo nevěnují konzumaci ovoce dostatečnou pozornost.


„Aby lidé na ovoce ve svém jídelníčku nezapomínali, rozhodli jsme se připojit k naší celoevropské iniciativě a uspořádat Ovocný víkend. Každý, kdo si od 31. května do 1. června 2014 objedná v jakékoliv restauraci McDonald´s v České republice menu Happy Meal, dostane zdarma jablko od našeho dlouholetého dodavatele, slovenské společnosti SLOVATYS. Chceme tím upozornit naše zákazníky, aby věnovali větší pozornost konzumaci ovoce, a to především v jídelníčku dětí,“ vysvětluje Drahomíra Jiráková, ředitelka komunikace McDonald´s pro Českou a Slovenskou republiku.

Z výsledků ankety je současně patrné, že Češi upřednostňují lokální druhy ovoce před exotickými. Hned za jablkem se tak jako druhé nejoblíbenější ovoce umístila hruška a za ní jahody. Původ ovoce sleduje při nákupu alespoň občas 74 % dotazovaných. Nákup od lokálních dodavatelů ovoce preferuje téměř polovina z nich.

Diskuse k článku

Nebyla nalezena žádná položka ... buďte první a přidejte svůj komentář
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

29 / 11 / 2017
VITAMÍN K: Na srážlivost krve i na pevné kosti (2. díl)

VITAMÍN K: Na srážlivost krve i na pevné kosti (2. díl)

více
24 / 11 / 2017
MED A JEHO VYUŽITÍ

MED A JEHO VYUŽITÍ

více
22 / 11 / 2017
DOKTOR JABLKO: Proč pěstovat jablka

DOKTOR JABLKO: Proč pěstovat jablka

více
16 / 11 / 2017
ŠTÍTNA ŽLÁZA = ZÁKLAD VŠEHO

ŠTÍTNA ŽLÁZA = ZÁKLAD VŠEHO

více
14 / 11 / 2017
ZDRAVÉ PODZIMNÍ PLODY A JEJICH VYUŽITÍ

ZDRAVÉ PODZIMNÍ PLODY A JEJICH VYUŽITÍ

více
2 / 11 / 2017
Malebné podzimní Lázně Mšené

Malebné podzimní Lázně Mšené

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace