Tohle radí léčitel

ZDRAVÍ  |  DISKUSE (2)
09 / 09 / 2013
Tohle radí léčitel

Máte rádi kávu? Většina lidí odpovídá na tuto otázku ANO. Nicméně já mohu zodpovědně prohlásit, že obě dvě kávy, které jsem v průběhu svého života měl, jsem vypil na schůzích ROH ještě za bývalého režimu a pil jsem je proto, že tak činili všichni. Já prostě rezavou vodu nemám rád. Jsem v tom ale zřejmě atypický, protože většina lidí kávu miluje.

Připravuje: Jaroslav Zajíček, foto: archiv

Kávě přitom nelze upřít značná pozitiva, já ji ovšem považuji za bič na schvácenou herku. Rozumný hospodář přece unaveného koně nemlátí, aby ještě kousek popošel a pak chcípnul, ale vypřáhne ho a nechá odpočinout. Pokud zvážíme tyto skutečnosti, většina lidí jistě vyhodnotí kávu jako škodlivou, což se ostatně obecně i tvrdí. Není to ale tak docela pravda…

Znali to už indiáni…

Záleží totiž na způsobu aplikace – zatímco klasická aplikace kávy, tedy její pití, je škodlivé, aplikace kávy jiným tělním otvorem přináší neuvěřitelné množství pozitiv a výhod. Kupodivu nejde o žádný novodobý vynález. Aplikaci kávy klystýrem znali a využívali už v dávných dobách jihoameričtí indiáni. Zjistili totiž, jaké úžasné účinky káva má po zavedení do spodní části tlustého střeva. Bylo jim totiž známé že kávový klystýr funguje jako silný lék jater. Zejména je tedy vhodný u starších a nemohoucích, kteří mají oslabená játra. Dnes je ovšem důležitý pro každého, protože dnes téměř každý má játra plná toxinů. Důvodem je šíření toxických kovů a toxických chemických látek po celé planetě, zejména v důsledku industrializace a spalování fosilních paliv.

Zklidňuje a detoxikuje

Káva se totiž po zavedení do střeva chová naprosto jinak, než při orální aplikaci. Na rozdíl od ní nezpůsobuje při správném použití známé aktivační procesy, ale naopak člověka celkově zklidní. Hlavní výhodou zde však je vysoká aktivace jater, k níž dochází; až třicetinásobná oproti tomu, co je obvyklé! To vede k významným detoxikačním procesům právě v oblasti jater.

Likvidace patogenní mikroflóry

Hlavní výhodou působení kávy v tlustém střevě pak je likvidace patogenní mikroflóry, která se zde vyskytuje, především pak takto aplikovaná káva mimořádně účinně ničí kvasinku candida albicans, aniž by likvidovala přátelské bakterie, a celkově spouští detoxikaci od usazených těžkých kovů. Při správné remineralizaci tak umožňuje, aby se do původních míst usadily původní funkční prvky, jako je jód, zinek, selen a hořčík, jejichž nedostatek způsobuje vážné zdravotní komplikace.

Přípravná fáze

Je pravda, že kávu si touto cestou příliš nevychutnáte, ale na druhou stranu nic nebrání tomu tento způsob vyzkoušet. Celá věc je přitom velice jednoduchá… Budete potřebovat nějaké vybavení, protože tento druh nálevu se aplikuje malinko jinak, než klasický klystýr, a vybavení na běžný klystýr není proto úplně ideální. Vybavení na běžný klystýr použijete jen v přípravné fázi, kdy je vhodné střevo vyčistit od hrubých nečistot. Na to stačí použít běžný nálev, zadržet ho v těle na 20 minut a následně se dokonale vyprázdnit. Tato fáze nepředstavuje nezbytnou podmínku, ale hlavně v počátcích je velmi vhodná.

Kávový nálev

Pro vlastní akci si připravíme nálev ze 3 polévkových lžic kávy, kterou uvaříme v 600 ml vody a přecedíme přes jemné sítko či filtrační papír. Necháme zchladnout a aplikujeme na třikrát v menších dávkách, které v těle zadržíme na přesně definovanou dobu. Pro tuto aplikaci je potřeba si pořídit ve zdravotnických potřebách anebo přes internet injekční stříkačku Janette a zhruba 6 cm tvrdší silikonové hadičky (průměr zhruba 10 mm), kterou lze na injekci nasadit. Hadičku na konci pečlivě zabrousíme dokulata, aby při její aplikaci nedošlo k poranění konečníku. Výhodou tohoto způsobu je, že ho zvládne i člověk relativně málo pohyblivý.

Vlastní aplikace

Hadičku nasadíme na injekci místo jehly a do stříkačky o objemu 150 ccm nasajeme kávový nálev tak, aby byla plná. Konec hadičky zavedeme do řitního otvoru a tlakem na píst vstříkneme nálev dovnitř. Stříkačku vytáhneme, naplníme ji čistou vodou a opět zasuneme a vodu vstříkneme dovnitř, abychom tak touto vodou posunuli kávu hlouběji do střeva. Kávový nálev se díky tomu dostane do míst, kde normálně dochází k silnému absorbování tekutiny ze stolice a začne se tedy intenzivně vstřebávat střevní stěnou. Doba, po kterou je potřeba nálev zadržet v těle, se pohybuje kolem patnácti až dvaceti minut. Každý si však musí vysledovat ten správný čas individuálně, protože ve chvíli, kdy káva začíná působit obvyklým způsobem – tedy aktivačně, je to znamením, že nálev zadržujete v těle zbytečně dlouho. Po vyprázdnění první dávky aplikujeme stejným způsobem i dávku druhou a posléze i tu třetí.

Bezprostřední reakce

Uvedený postup vyvolá v těle vedle vysoké aktivity tenkého střeva také vysokou aktivitu jater a žlučových cest. Dojde v důsledku toho k významnému prokrvení jaterní tkáně a je přímo cítit tlak a stahy v oblasti jater, kdy játra mocně vylučují toxiny do střeva. Zde je třeba podotknout, že játra jsou vlastně filtr, naplněný toxickými látkami, a právě vyloučení těchto toxinů výrazně zlepší jaterní funkce v následujících dnech a týdnech. Intenzita vylučování toxických odpadů z jater bývá tak vysoká, že mnohé překvapí, když po poslední dávce kávy naleznou v záchodové míse dobře známé žlučové kameny. Tato očista se tedy dá přirovnat k několikadenní jaterní očistě, jíž jsme se na těchto stránkách zabývali v minulosti. Není potřeba po provedení popsaných tří nálevů přistupovat k žádným dalším složitým opatřením ani dodržovat nějaké diety apod., vhodné je pouze doplňovat některé prvky, jak popíšu dále. Postup lze přitom opakovat den co den dokonce i po dobu několika let.

Jeden příběh z praxe

Obrátil se na mě před časem pán s pokročilou rakovinou, užívající morfin, který mohl už jen sedět. Naposledy byl na WC pět až sedm dní předtím. Po konzultaci se mnou ihned zahájil kávové klystýry a za šest dnů se obešel bez morfinu! Tím nechci tvrdit, že si za 6 dní vyléčil rozsáhlou rakovinu, ale bolesti jsou důsledkem velkého nahromadění toxických látek v tkáních a jejich odstranění většinou od jakýchkoliv bolestí zásadně uleví.

Počítejte s počáteční nevolností

Vzhledem k masivní likvidaci kvasinek v těle je možné, že zpočátku zaznamenáte v souvislosti s kávovými klystýry pocity nevolnosti, které způsobují odumírající kvasinky. Sledovat možná budete rovněž intenzivní vylučování hlenovitých struktur ze střevní trakce. U lidí, intoxikovaných rtutí, olovem a jinými těžkými kovy dochází k poměrně zajímavému efektu – může se dostavit pocit, jako by jim něco svíralo hlavu. „Jako kdybych měl na hlavě kulicha,“ popsal to jeden pacient. Není však potřeba se toho lekat, a jakmile káva těžké kovy z těla vypudí, tento zvláštní vjem zmizí.

Potřebné doplňky stravy

Velice dobré je v průběhu kávové detoxikace dodávat tělu obecně chybějící prvky – hořčík, zinek, selen, jód a případně i další, pokud vašemu organismu scházejí. (Je dobré nechat si to zjistit rozborem v laboratoři.) Proti nevolnosti z odumírajících kvasinek pak lze obecně doporučit vyšší dávky molybdenu, což negativní projevy přinejmenším zmírní anebo i zcela eliminuje.

Superantioxidant…

Jak je vidět, jde přece jen o trochu jinou aplikaci kávy, než bývá běžné. Jediný pozitivní vliv pití kávy, který lze zmínit, jsou její antioxidační schopnosti, nicméně i ty jsou při „mé“ aplikaci mnohonásobně silnější. A pokud doplníte provádění kávových klystýrů například o aplikaci liposomárních prostředků z předchozích dvou článků, máte v ruce neuvěřitelně silnou zbraň k likvidaci volných radikálů v celém těle. A co poradit závěrem? Snad jen větší chuť k používání kávy…

Článek z RPN č. 7-8/2013

Diskuse k článku

Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Další články sekce

29 / 11 / 2017
VITAMÍN K: Na srážlivost krve i na pevné kosti (2. díl)

VITAMÍN K: Na srážlivost krve i na pevné kosti (2. díl)

více
24 / 11 / 2017
MED A JEHO VYUŽITÍ

MED A JEHO VYUŽITÍ

více
22 / 11 / 2017
DOKTOR JABLKO: Proč pěstovat jablka

DOKTOR JABLKO: Proč pěstovat jablka

více
16 / 11 / 2017
ŠTÍTNA ŽLÁZA = ZÁKLAD VŠEHO

ŠTÍTNA ŽLÁZA = ZÁKLAD VŠEHO

více
14 / 11 / 2017
ZDRAVÉ PODZIMNÍ PLODY A JEJICH VYUŽITÍ

ZDRAVÉ PODZIMNÍ PLODY A JEJICH VYUŽITÍ

více
2 / 11 / 2017
Malebné podzimní Lázně Mšené

Malebné podzimní Lázně Mšené

více
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace